Abrahamson: "Pokój" jest opowieścią o miłości i dzieciństwie

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Abrahamson: "Pokój" jest opowieścią o miłości i dzieciństwie
Narratorem powieści Emmy Donoghue "Pokój" jest pięcioletni Jack, dla którego całym światem jest mama i właśnie tytułowy pokój. Mama czasem jest smutna, ale bardzo dba o Jacka. Nigdy nie wychodzą z pokoju, bo kod do wejścia zna tylko Stary NickFoto: materiały prasowe/Monolith Films

- "Pokój" nie jest filmem o niewoli, cierpieniu i zbrodni, bo wszystkie te rzeczy są mniej istotne. W rzeczywistości to historia o miłości, rodzicielstwie i dzieciństwie - mówi w Trójce reżyser Lenny Abrahamson.

Posłuchaj

Dyskusja na temat filmu "Pokój" (Klub Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

Powieść Emmy Donoghue tak ujęła irlandzkiego reżysera Lenny’ego Abrahamsona, że napisał do niej list. I w ten właśnie sposób przekonał ją do współpracy. - Pociągają mnie wyzwania artystyczne i techniczne, a "Pokój" to opowieść niebywale trudna do przeniesienia na ekran. Najważniejsze jest dla mnie własne przeżycie danej historii i poczucie głębszej łączności z nią - podkreśla reżyser.

List Lenny’ego Abrahamsona do autorki powieści "Pokój" Emmy Donoghue

Lenny Abrahamson zdradził, jakiego radia słucha w czasie pobytów w Polsce, mówiliśmy też o tym, co go łączy z naszym krajem i jak miłość do "Gwiezdnych Wojen" pomogła w realizacji filmu "Pokój". A o wychodzeniu z "pokoju" mówiła terapeutka Jolanta Zmarzlik.

Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki

Prowadzi: Katarzyna Borowiecka

Goście: Lenny Abrahamson (reżyser filmu "Pokój"), Jolanta Zmarzlik (terapeutka)

Data emisji: 11.02.2016

Godzina emisji: 21.07

indiewire/sm/ei

Polecane