Grabaż: nowe piosenki powoli lęgną mi się w głowie

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Grabaż: nowe piosenki powoli lęgną mi się w głowie
Walentynkowy koncert zespołu Strachy na Lachy w Trójce odbędzie się z okazji 10-lecia płyty "Piła tango"Foto: Katarzyna Goleniewska/Polskie Radio

- Ostatnia płyta Strachów wyszła w lutym 2013 roku. Mniej więcej od miesiąca ludzie pytają mnie o nowe piosenki. Wcześniej tego tematu nie było, nie czułem więc żadnej presji, żeby zabrać się do pracy - mówi muzyk.

Posłuchaj

Grabaż o nowej płycie zespołu Strachy na Lachy i walentynkowym koncercie w studiu im. Agnieszki Osieckiej (3 wymiary gitary/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Jak twierdzi w Trójce Grabaż, pierwsze piosenki na nową płytę zespołu Strachy na Lachy już powstały. Jeśli chodzi o poruszane w nich tematy, fani nie będą raczej zaskoczeni. - W jednej z moich piosenek jest wers mówiący o tym, że śpiewam tylko o Polsce i złej miłości. Myślę, że on definiuje mnie w stu procentach. Teraz chodzi mi po głowie może kilka bardziej uniwersalnych rzeczy, oderwanych i od miłości, i od Polski - zdradza wokalista.

Już w niedzielę, w walentynki, Strachy na Lachy wystąpią w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej. - Lubimy koncertować wszędzie, gdzie nas chcą, więc radość z tego faktu jest spora. Tym bardziej, że w Trójce już kilka razy graliśmy i mniej więcej wydaje się nam, że wiemy, jak ogarnąć to całe szaleństwo - tłumaczy Grabaż.

Lider Strachów na Lachy opowiada w audycji m.in. również o tym, jak wpływa na niego świadomość, że gra na żywo na antenie ogólnopolskiego radia.

***

Tytuł audycji: 3 wymiary gitary
Prowadzi:
Piotr Baron
Gość:
Grabaż (wokalista i lider zespołu Strachy na Lachy)
Data emisji:
11.02.2016
Godzina emisji:
13.21

pg/fbi

Polecane