Świat o niej zapomniał, bo piła. Mao Star i sztuka totalna
- Gdy ktoś mi powiedział, że Mao Star nic ważnego nie robiła i piła, poczułam, iż fakt, że była, nie miał znaczenia. Strasznie mną to wstrząsnęło - wspomina działaczka społeczna Katarzyna "Kapsyda" Kobro-Okołowicz.
Małgorzata Starowieyska to polska artystka, malarka, performerka, scenograf i choreograf. Mieszkała i tworzyła w Polsce, Niemczech Zachodnich i Francji
Foto: Wikimedia Commons/Katarzyna "Kapsyda" Kobro
Zapomniana artystka totalna Małgorzata Starowieyska powróciła po latach za sprawą książki "Mao Star. Instynktowne znikanie w przestrzeni" autorstwa Katarzyny "Kapsydy" Kobro-Okołowicz. - Mao Star wyszła od malarstwa, które studiowała w Paryżu, ale była przede wszystkim performerką. Jej materiały performerskie były dla mnie najbardziej zaskakujące i porażające, bo była totalnie pochłonięta sztuką i cała nią żyła - opowiada biografka.
Co sprawiło, że świat zapomniał o Małgorzacie Starowieyskiej? Kiedy będzie można lepiej poznać sztukę Mao Star? Co mówili o niej znajomi i przyjaciele? Jakie elementy sztuki Mao Star są najbardziej poruszające? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.
***
Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Katarzyna Stoparczyk
Gość: Katarzyna "Kapsyda" Kobro-Okołowicz (biografka, działaczka społeczna, poetka autorstwa "Mao Star. Instynktowne znikanie w przestrzeni"), Kamil Sipowicz (historyk filozofii, dziennikarz, poeta, rzeźbiarz, malarz, przyjaciel Mao Star), Agnieszka Osak-Rejmer (poetka, dekoratorka wnętrz), Jacek Babicki (artysta, malarz, grafik)
Data emisji: 10.02.2016
Godzina emisji: 21.07
sm/iwo