Niespodzianka w USA. Porażka Hillary Clinton

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Niespodzianka w USA. Porażka Hillary Clinton
"To jest początek politycznej rewolucji - powiedział Sanders, odwołując się do głównego sloganu swej kampanii, w przemówieniu wygłoszonym po ogłoszeniu wynikówFoto: PAP/EPA/CJ GUNTHER

Miliarder Donald Trump i senator Bernie Sanders zdecydowanie wygrali wtorkowe prawybory w New Hampshire. Szczególnie wynik tego drugiego jest zaskakujący.

Posłuchaj

Jan Misiuna komentuje wyniki prawyborów w USA (3 strony świata/ Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Ubiegający się o prezydencką nominację Partii Republikańskiej Trump wygrał, zdobywając około 35 proc. głosów. Natomiast po stronie Demokratów zwyciężył określający się jako socjalista senator z Vermont – Bernie Sanders, z dużą przewagą pokonując byłą szefową dyplomacji Hillary Clinton.

Dr Jan Misiuna ze Szkoły Głównej Handlowej uważa jednak, że to Clinton zdobędzie nominację. - Natomiast prawybory w Iowa poszły słabo, w New Hampshire źle i nagle się okazało, że przewidywania można odłożyć. I zacząć wróżyć od nowa - mówił w Trójce.

Czym ujmuje Amerykanów Sanders, który zdobył sobie szczególnie dwie grupy społeczne? Między innymi o tym, a także o szansach Sandersa na pokonanie Trumpa, mówiliśmy w audycji.

***

Tytuł audycji: Trzy strony świata
Prowadzi: Ernest Zozuń
Gość: dr Jan Misiuna (Szkoła Główna Handlowa)
Data emisji: 10.02.2016
Godzina emisji: 16.45

ei/jp

Polecane