Hubert "Spięty" Dobaczewski o Jazzombie: jesteśmy zespołem

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Hubert "Spięty" Dobaczewski o Jazzombie: jesteśmy zespołem

- Nie ma granic, horyzont jest daleko, płyniemy z nadzieją, aby dopłynąć cało i zdrowo oraz dowieźć bagaż dobrych doświadczeń z podróży - mówił w Trójce Hubert Dobaczewski o połączeniu Lao Che z Pink Freud.

Posłuchaj

Hubert Dobaczewski o płycie "Erotyki" Jazzombie (LP3/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Wokalista Lao Che przyznał, że w przypadku Jazzombie celowo unika określenia "projekt". Jak tłumaczył, jest to zespół złożony z dwóch grup. - Znaliśmy się od lat, spodobaliśmy się sobie, zagraliśmy razem trasę koncertową, a w jej ramach parę wspólnych kompozycji. W końcu padło hasło "płyta"- powiedział Hubert Dobaczewski ps. Spięty.

Na początku marca pod szyldem Jazzombie ukażą się "Erotyki". - Stwierdziliśmy, że nie ma sensu kopiować obydwu zespołów, że musi powstać nowa wartość. Chcieliśmy zdryfować tam, gdzie ani Pink Freud ani Lao Che wcześniej nie było - zapewniał gość Trójki.  

Tytuł albumu koresponduje z jego zawartością tekstową. Muzycy Jazzombie sięgnęli bowiem po twórczość przedwojennych polskich poetów. Z nagrania audycji można się dowiedzieć, o czyje wiersze chodzi oraz jak nagrywano płytę w "stylu retro".

***

Tytuł audycji: LP Trójka
Prowadzi: Piotr Baron
Autor: Hubert Dobaczewski (lider Lao Che)
Data emisji: 5.02.2015
Godzina emisji: 9:20

tj/ei

Polecane