Zbrodnie rosyjskie na Ukrainie? Powstał specjalny raport

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Zbrodnie rosyjskie na Ukrainie? Powstał specjalny raport
Rosja zaanektowała należący do Ukrainy Półwysep Krymski w marcu 2014 rokuFoto: PAP/EPA/MIKHAIL KLIMENTYEV / SPUTNIK / KREMLIN POOL MANDATORY CREDIT

- W audycji przedstawimy fakty na podstawie raportu o zbrodniach wojennych Rosji i jej separatystów, dokonywanych na wschodzie Ukrainy w 2014 roku. Został on opracowany przez zespół niezależnych ekspertów - zapowiedział na początku audycji Wojciech Reszczyński.

Posłuchaj

Rozmowa o raporcie "Rosyjskie zbrodnie wojenne na wschodniej Ukrainie w 2014 roku" (Trójka na poważnie)
+
Dodaj do playlisty
+

Poseł Małgorzata Gosiewska, współautorka raportu, przyznała, że pomysł przygotowania dokumentu był dla niej czymś naturalnym. - Bo po pierwsze trzeba pomóc tym ofiarom dramatycznych tortur. Po drugie trzeba było jak najszybciej rozpocząć prace, żeby ustalić sprawców tych bestialskich zbrodni i docelowo walczyć o ich ukaranie - mówiła Małgorzata Gosiewska.

Czytaj dalej
żółnierz ukraina 1200 F.jpg
Kryzys na Ukrainie - serwis specjalny

Reporter Wojciech Mucha przyznał, że jego zdaniem państwo ukraińskie nie działa tak jak powinno i to właściwie w każdym zakresie. - Gdy się przejeżdża przez wsie, widać, że poza batalionami ochotniczymi, które tam stacjonują, ludzie są zdani sami na siebie - dodał.

Raport o zbrodniach Rosji na Ukrainie. Rozmowa Dariusza Rosiaka z Janem Piekło z Fundacji Współpracy Polsko-Ukraińskiej PAUCI >>>

Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której goście Wojciecha Reszczyńskiego mówią o tym, co jest w raporcie, jak można się z nim zapoznać i co w tej chwili dzieje się na Ukrainie.

***

Tytuł audycji: Trójka na poważnie  
Prowadzi: Wojciech Reszczyński  
Gość: Małgorzata Gosiewska (posłanka PiS, współautorka raportu "Rosyjskie zbrodnie wojenne na wschodniej Ukrainie w 2014 roku"), Wojciech Mucha (reporter, publicysta, autor książek o wojnie Rosji z Ukrainą)    
Data emisji: 27.1.2016  
Godzina emisji: 0.05

ei/fbi

Polecane