Offensywa de Luxe: Fisz Emade Tworzywo, Kortez i Marek Napiórkowski na scenie Trójki

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Offensywa de Luxe: Fisz Emade Tworzywo, Kortez i Marek Napiórkowski na scenie Trójki
W Studiu Muzycznym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej wystąpi m.in. formacja braci Waglewskich, czyli Fisz Emade TworzywoFoto: Iwona Bielecka/mat.promocyjne

- Niewykluczone, że to nie wszyscy artyści, którzy pojawią się tego wieczoru, bo "Offensywa De Luxe" to zawsze był koncert z niespodziankami - mówi Piotr Stelmach, współgospodarz wieczoru.

Już po raz dziesiąty Piotr StelmachAnna Gacek zapraszają na specjalne wydanie audycji "Offensywa".  Podczas koncertu w radiowej Trójce zostaną również wręczone "Szczoty", czyli doroczne nagrody "Offensywy de Luxe".

W trakcie jubileuszowej, 10. już edycji gali (początek w piątek 29.01 o godz. 22.00), w Studiu Muzycznym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej wystąpi autorski projekt braci Waglewskich, czyli Fisz Emade Tworzywo. Autorzy jednej z najlepszych polskich płyt 2014 roku, czyli "Mamuta", wielokrotnie gościli ze swoimi utworami (m.in. "Pył", "Ślady", "Zwiedzam świat") na "Liście Przebojów Programu 3".  

Na scenie pojawi się także Kortez, a właściwie Łukasz Federkiewicz – w ocenie większości dziennikarzy i mediów muzycznych najlepszy debiutant ubiegłego roku. Warto przypomnieć, że "ojcem chrzestnym" jego kariery jest Piotr Stelmach z Trójki, który pierwszy zaczął "grać" – wczesną wiosną 2015 r. – utwór "Zostań".  Piosenka ta przez wiele tygodni zajmowała pierwsze miejsce na "Liście Przebojów". Obecnie słuchacze Programu 3 mogą głosować na "Teraz już wiem" – kolejny singiel z bestsellerowej płyty Korteza pt. "Bumerang".  

Sensacyjnie zapowiada się występ znakomitego gitarzysty jazzowego Marka Napiórkowskiego, który zaprezentuje w Trójce premierowo swój program "Tribute to David Bowie" – w hołdzie zmarłemu niedawno wybitnemu muzykowi i wokaliście.

Transmisja koncertu na antenie Trójki w piątek 29 stycznia od godz. 22.05.

(mat.promocyjne, tj)

Polecane