Jak pomagać ubogim? Nie bójmy się wejść do stajenki

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Jak pomagać ubogim? Nie bójmy się wejść do stajenki
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Glow Images/East News

Ubodzy to ludzie, których bardzo często nie zauważamy lub świadomie ignorujemy. Jesteśmy jak królowie, którzy nie chcą wejść do skromnej stajenki.

Posłuchaj

Rozmowa Dariusza Bugalskiego z Magdaleną Wolnik i Ignacym Dudkiewiczem, członkami warszawskiej Wspólnoty Sant’Egidio (Klub Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

6 stycznia obchodzimy w Polsce Święto Trzech Króli. Rzadko jednak pamiętamy o tym, że ten dzień jest pamiątką spotkania nie tylko człowieka z nowonarodzonym Bogiem, lecz także królów z ludzką biedą. To dobry moment, by pomyśleć o osobach, które z różnych powodów mają mniej niż my, i zastanowić się, jak można pomóc potrzebującym.

O spotkaniach z ludzką biedą mówią w "Klubie Trójki" Magdalena Wolnik i Ignacy Dudkiewicz, członkowie warszawskiej Wspólnoty Sant’Egidio, która na co dzień wspiera osoby niezamożne i opuszczone. - Wychodzimy do ubogich nie tylko po to, aby im coś ofiarować, ale przede wszystkim po to, żeby się z nimi spotkać. Budujemy z nimi relację, która jest obustronna - mówi w Trójce Ignacy Dudkiewicz.

I właśnie o takiej relacji z osobami biednymi rozmawiamy w kolejnym odcinku audycji "Klub Trójki".

***

Tytuł audycji: Klub Trójki  
Prowadzi: Dariusz Bugalski  
Goście: Ignacy Dudkiewicz (dziennikarz i redaktor pisma "Kontakt", wychowawca młodzieży w warszawskim Klubie Inteligencji Katolickiej), Magdalena Wolnik (dziennikarka, autorka filmów dokumentalnych, odpowiedzialna za Wspólnotę Sant’Egidio w Warszawie)  
Data emisji: 6.01.2016  
Godzina emisji: 21.07

iwo/fbi

Polecane