Zespół ØRGANEK na Trójkowej scenie (wideo)

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Zespół ØRGANEK na Trójkowej scenie (wideo)
ØrganekFoto: W. Kusiński/PR

Zapraszamy do obejrzenia koncertu, podczas którego swoją muzykę zaprezentowało klasyczne w brzmieniu, nowatorskie w formie vintage rockowe trio.

Koncert grupy ØRGANEK odbył się w niedzielę (3 stycznia 2016) o godz. 20.05.

Wyraziste, błyskotliwie opisujące teraźniejszość teksty osadzone w pełnej cytatów i historycznych odniesień muzyce, a także ekpresja sceniczna stanowią o wartości zespołu powołanego do życia w 2013 roku przez jego lidera, autora tekstów i kompozycji, gitarzystę i wokalistę Tomasza Organka. Stały skład uzupełniają: basista Adam Staszewski oraz perkusista Robert Markiewicz. Trio okazjonalnie wspomaga obsługujący instrumenty klawiszowe Tomasz Lewandowski.

Podczas koncertu w Trójce muzycy zaprezentowali repertuar z albumu "Głupi", który zawiera jedenaście autorskich kompozycji czerpiących z tradycji vintage rocka. Jakość kojarzoną z niezaprzeczalną oryginalnością zespołu oraz jego siłą i szczerością przekazu.

Tomasz Organek: teksty są tak samo ważne jak muzyka>>>

Tomasz Organek zaskoczony sukcesem>>>

Tomasz Organek – gitarzysta, kompozytor, producent, autor tekstów i opowiadań, urodzony w 1976 r. w Suwałkach. Ukończył filologię angielską na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, a także studia na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Lider, kompozytor i autor tekstów w zespole Organek. Członek i jeden z założycieli grupy Sofa. Gitarzysta formacji poetyckiej Ser Charles oraz jeden z wokalistów grupy Fox.

Organek jest też autorem opowiadań. Obecnie pracuje nad swoją pierwszą powieścią pt. "Teoria Opanowywania Trwogi".

Naszych wcześniejszych koncertów słuchać można na moje.polskieradio.pl >>>

Polecane