Anna Próchniak - aktorka, która nie lubi być mimozą

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Anna Próchniak - aktorka, która nie lubi być mimozą
Filmowa Kama to typ dziewczyny, z którą można konie kraść, dobrej kumpelki. Gdy trzeba walczyć, staje w pierwszym szereguFoto: mat. prom.

Młoda aktorka za film "Miasto 44" została nominowana do Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego. Jak wspominała w Trójce, pracy przy tym obrazie poświęciła kilka lat.

Posłuchaj

Anna Próchniak o filmie "Miasto 44" (Trójkowo, filmowo/ Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Kama, bohaterka grana przez Annę Próchniak, kontrastuje z postacią Biedronki (w tej roli Zofia Wichłacz), chociaż obie biorą udział w Powstaniu Warszawskim. - Kama jest mocno emocjonalna wewnętrznie. Jest zamknięta, chociaż może się wydawać typem dziewczyny "hej, do przodu". Ciekawe też jest to, że przez jakiś fragment filmu nie widzimy, co się z nią dzieje, a jednak coś się z nią dzieje - opowiadała aktorka.

Anna Próchniak poświęciła filmowi pięć lat życia. - Tyle czasu minęło od pierwszego wygranego przeze mnie castingu do premiery. A w międzyczasie wiele się wydarzyło i zmieniło - przyznała.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy, w której młoda aktorka wspominała pobyt na planie "Miasta 44", opowiadała o swojej drodze filmowej i tłumaczyła, dlaczego "fajniej jest grać osobę, która ma charakter, niż mimozę".

***

Tytuł audycji: Trójkowo, filmowo
Prowadzi: Ryszard Jaźwiński
Goście: Anna Próchniak (aktorka), Agnieszka Smoczyńska (reżyserka), Maciej Molewski (Kino za rogiem), Jakub Gierszał (aktor)
Data emisji: 27.12.2015
Godzina emisji: 14.08

ei/mk

Polecane