Artur Barciś w "Biurze Myśli Znalezionych"

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Artur Barciś w "Biurze Myśli Znalezionych"
Artur Barciś gościem "Biura Myśli Znalezionych"Foto: Andrzej Bołdaniuk

Na koniec świątecznego weekendu - w Trójce wieczór z Arturem Barcisiem. To właśnie on był gościem ostatniej w tym roku odsłony cyklu "Biuro Myśli Znalezionych".

Posłuchaj

Rozmowa Marcina Zaborskiego z Arturem Barcisiem (Biuro Myśli Znalezionych/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Sam o sobie mówi, że jest "dzieckiem Woody'ego Allena i Charliego Chaplina". Wpatrując się w swoich mistrzów, trafił na telewizyjne i filmowe ekrany - między innymi jako operator Krzysio z "Kina Wolność", Wasylko w "Znachorze", Wiesio Ceglarek w "Zmiennikach", Tadeusz Norek w "Miodowych latach" czy Arkadiusz Czerepach w serialu "Ranczo". Na scenach teatralnych dał się zapamiętać na przykład jako Pani Claire, Czarne Tango, Lejzorek czy Papkin…

Artur Barciś w rozmowie z Marcinem Zaborskim wrócił do dziecięcych marzeń o życiu sztuką oraz do pierwszych - szkolnych jeszcze - występów. Wspominał niezwykłe spektakle w Teatrze Narodowym z okresu stanu wojennego, a także wyjawił, dlaczego tak bardzo walczy o chwile absolutnej ciemności w teatrze. Odpowiedział też na pytania zaproszonych do audycji gości. Tym razem byli to: aktorka Marzena Trybała, kompozytor, aranżer i pianista Wojciech Borkowski oraz aktor Aleksander Trąbczyński.

A jako że Artur Barciś przekonuje, że "bez muzyki na pewno nie dałoby się żyć" - zadbaliśmy także o nią w ten wyjątkowy wieczór. Na scenie studia im. Agnieszki Osieckiej pojawiła się i zaśpiewała Dorota Osińska. Akompaniował jej Paweł Stankiewicz (gitara).

***

Tytuł audycji: Biuro Myśli Znalezionych
Prowadzi: Marcin Zaborski
Gość: Artur Barciś (aktor)
Data emisji: 27.12.2015
Godzina emisji: 21.05

Polecane