Program "Rodzina 500+". Jak ostatecznie będzie wyglądał?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Program "Rodzina 500+". Jak ostatecznie będzie wyglądał?
"Rodzina 500 plus": program wsparcia finansowego rodzin trafił do konsultacji społecznychFoto: White77/CC0 Public Domain/pixabay.com

Program "500 złotych na dziecko" ma być przyjęty przez rząd 2 lutego, wcześniej odbędą się szerokie konsultacje społeczne. Wypłaty mają ruszyć od kwietnia. O projekcie mówili goście "Pulsu Trójki".

Posłuchaj

Wojciech Skurkiewicz (PiS) i Michał Stasiński (Nowoczesna) o programie "Rodzina 500 plus" (Puls Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

Wojciech Skurkiewicz (PiS) ma nadzieję, że projekt, który jest obecnie w fazie konsultacji, niezwłocznie trafi do parlamentu i po nowym roku zajmą się nim posłowie. - Czekamy na rozstrzygnięcia, które wyjdą z rządu i na to, co zaprezentuje strona społeczna, a także poszczególne ministerstwa - tłumaczył gość Trójki. - Trzeba poczekać na konkretne decyzje - dodał.

Jak mówił polityk, liczy on na to, że projekt będzie wychodził naprzeciw oczekiwaniom społecznym.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Michał Stasiński (Nowoczesna) stwierdził z kolei, że póki co jest to propozycja z kampanii wyborczej i więcej będziemy wiedzieli po konsultacjach. - Na szczęście jest to pierwszy projekt, z licznych projektów nad którymi obradujemy w Sejmie, który przechodzi przez ścieżkę konsultacji. Wszystkie inne niestety nie miały tej szansy - wyjaśnił.

Dodał, że nie wiadomo dokładnie, jak ten projekt będzie finalnie wyglądał, ale Nowoczesna ma zastrzeżenia do kilku kwestii. Jakich? Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki

Prowadzi: Damian Kwiek

Goście: Wojciech Skurkiewicz (PiS) i Michał Stasiński (Nowoczesna)

Data emisji: 22.12.2015

Godzina emisji: 17.45

mr

Polecane