Czy UE postępuje fair wobec Ukrainy?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Czy UE postępuje fair wobec Ukrainy?

Na ile Unia Europejska realnie pomaga Ukrainie? Co Wspólnota mogłaby zrobić dla naszych sąsiadów? Pytaliśmy o to w "Magazynie europejskim".

Posłuchaj

Goście Kuby Strzyczkowskiego o sytuacji Ukrainy w Europie (Magazyn europejski/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Specjalny wysłannik Trójki do Kijowa Ernest Zozuń opisuje polityczny klimat na Ukrainie. - Na salony polityczne przekłada się gorąca atmosfera panująca w całym kraju. W Kijowie nie ma dnia, by przed Urzędem Rady Ministrów, siedzibą prezydenta czy Radą Najwyższą nie odbywały się demonstracje. Mam wrażenie, jakbym się znalazł w Polsce z początku lat 90. - opowiada.

- Wśród państw członkowskich nie ma jednomyślności co do tego, by znieść wizy dla Ukraińców - twierdzi Beata Płomecka, korespondentka Polskiego Radia w Brukseli. Dlaczego? - Bo Ukraina ma zaległości, na które Wspólnota nie raz zwracała uwagę. Poza tym wiele państw niechętnie patrzy na otwieranie się Unii na nowe kraje - tłumaczy w "Magazynie europejskim".

Kiedy możemy spodziewać się pierwszych rozstrzygnięć? Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Tytuł audycji: Euranet
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: dr Katarzyna Pisarska (Europejska Akademia Dyplomacji), Grzegorz Lewicki (ekspert Fundacji Pułaskiego, Klubu Jagiellońskiego), dr Kazimierz Wójcicki (Akademia Europejska Krzyżowa), Ernest Zozuń (dziennikarz Programu III), Beata Płomecka (korespondentka Polskiego Radia w Brukseli)
Data emisji: 21.12.2015
Godzina emisji: 12.05

mp/iwo

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

Polecane