Czy na ulicy rozstrzygniemy spór polityczny?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Czy na ulicy rozstrzygniemy spór polityczny?
V Marsz Wolności i Solidarności przeszedł ulicami Warszaw. Tegoroczna manifestacja była wyrazem poparcia dla rządu i prezydenta Andrzeja DudyFoto: PAP/Jacek Turczyk

Spór o Trybunał Konstytucyjny przeniósł się na ulice. Marsze zdominowały dyskurs polityczny. Nastąpiła inflacja wagi słów, gestów i manifestacji.

Posłuchaj

Goście Kuby Strzyczkowskiego rozmawiają o manifestacjach związanych ze sporem o Trybunał Konstytucyjny (Za, a nawet przeciw/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Poseł Nowoczesnej Adam Szłapka zaznacza w Trójkowej audycji, że społeczeństwo ma prawo do tego, aby pokojowymi metodami wywierać presję na władzę. - Teraz jest moment na to, żeby obywatele bardzo głośno, jasno i wyraźnie wyrazili swój protest wobec tego, co robi Prawo i Sprawiedliwość - zaznacza.

Posłanka PiS Izabela Kloc uważa z kolei, że spór o Trybunał wynika z faktu, że sąd konstytucyjny mógłby zablokować zmiany planowane przez rządzących. - Sytuacja, z którą mamy do czynienia, jest bardzo niepokojąca. Opozycja chyba nie do końca zrozumiała, że wybory wygrało Prawo i Sprawiedliwość. Wszelkie działania, które podejmuje PiS, służą przede wszystkim temu, aby zrealizować program wyborczy - podkreśla posłanka.

Goście Kuby Strzyczkowskiego i słuchacze Trójki wypowiadają się na antenie na temat obecnej sytuacji politycznej, odnoszą się do działań PiS oraz przedstawicieli opozycji i komentują wyniki sondaży, które dają rządzącym coraz mniej powodów do zadowolenia.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Izabela Kloc (posłanka PiS), Adam Szłapka (poseł Nowoczesnej), dr Sergiusz Trzeciak (Collegium Civitas), dr Olgierd Annusewicz (Ośrodek Analiz Politologicznych Uniwersytetu Warszawskiego), Kazimierz Kik (politolog)
Data emisji: 15.12.2015
Godzina emisji: 12.08

iwo/fbi

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

Polecane