Cezary Grabarczyk: to, co dzieje się w Polsce, nie jest powodem do dumy, tylko do wstydu

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Cezary Grabarczyk: to, co dzieje się w Polsce, nie jest powodem do dumy, tylko do wstydu
Cezary Grabarczyk Foto: PR

Wiceszef PO Cezary Grabarczyk powiedział w radiowej Trójce, że Platforma nie będzie namawiała do debaty o sytuacji w Polsce w Parlamencie Europejskim, ale nie będzie też do niej zniechęcała.

Posłuchaj

Wiceszef PO Cezary Grabarczyk przekonuje, że ostatnie wydarzenia w Polsce są powodem do wstydu (Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

Cezary Grabarczyk poinformował w "Salonie politycznym Trójki", że przed poprzednią próbą debaty w tej sprawie wśród europosłów mediował Grzegorz Schetyna, który nie miał do tego upoważnienia partii. - Jako wiceprzewodniczący PO nie przypominam sobie, aby zarząd upoważniał jakiegokolwiek polityka do takiej misji. To, co dzieje się w Polsce, nie jest powodem do dumy, ale do wstydu - podkreślił wiceszef PO. - Każdy, kto ustanawia normy prawne, musi mieć świadomość, że nie może ich ustanawiać dowolnie - dodał.

Gość radiowej Trójki zauważył, że negatywną ocenę w sprawie wydarzeń w Polsce potwierdza wszczęcie śledztwa w sprawie nieopublikowania wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 3 grudnia. - Konstytucja mówi wprost: niezwłocznie, bez zbędnej zwłoki - powiedział Cezary Grabarczyk, tłumacząc, jak szybko powinno dojść do publikacji orzeczenia. - Plan PiS jest taki, by zneutralizować Trybunał Konstytucyjny - ocenił.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy","Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

W poniedziałek szef Parlamentu Europejskiego Martin Schulz poinformował, że debata o Polsce na forum europarlamentu odbędzie się najpóźniej w styczniu. Porównał też sytuację w naszym kraju do zamachu stanu, za co premier Beata Szydło domaga się od niego przeprosin.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki  
Prowadzi: Marcin Zaborski  
Gość: Cezary Grabarczyk (wiceszef PO)
Data emisji: 15.12.2015  
Godzina emisji: 8.13

pp/iwo

Polecane