Co trzeba zrobić, by zagrać na scenie razem z U2?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Co trzeba zrobić, by zagrać na scenie razem z U2?
Jakie to uczucie, gdy Bono wskazuje na ciebie palcem i zaprasza cię na scenę? Przekonali się o tym dwaj młodzi muzycy z Lublina...Foto: PAP/DPA/Britta Pedersen

Dwaj nastolatkowie z Lublina, Filip i Michał, wybrali się do Sztokholmu na koncert zespołu U2. Lecąc tam, mieli szalone marzenie - chcieli zagrać z legendami rocka.

Posłuchaj

Reportaż Mateusza Sadowskiego pt. "Bębny, gitara i anioł Harlemu" (Reportaż/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

- Kiedy dowiedziałem się, że ruszają w trasę z nową płytą, powiedziałem Filipowi, że musimy zagrać z nimi na scenie - opowiada Michał i wspomina, jak jego niezwykłe marzenie stało się rzeczywistością.

W reportażu Mateusza Sadowskiego młodzi muzycy opowiadają, w jaki sposób udało im się dostać na scenę i jak wyglądał występ z legendarną grupą. - To absolutnie niesamowity moment, gdy Bono wskazuje na ciebie palcem. Serce przyśpiesza ci jakieś milion razy. Twój mózg dostaje informację, że to jest ten jedyny moment, że to za chwilę się dokona - wspomina Filip.

Młodzi muzycy opowiadają słuchaczom Trójki, co najbardziej zaskoczyło ich na scenie, jakie problemy pojawiły się podczas wspólnego grania i co szczególnie zapadło im w pamięć z chwil spędzonych z U2.

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce 
Tytuł reportażu: "Bębny, gitara i anioł Harlemu" 
Autor reportażu: Mateusz Sadowski
Data emisji: 14.12.2015
Godzina emisji18.15

iwo/mg

Polecane