"Stasinada"na "Scenie teatralnej Trójki"

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Stasinada"na "Scenie teatralnej Trójki"
Zapraszamy na przedstawienie na motywach twórczości Stanisława Ignacego WitkiewiczaFoto: wikipedia/domena publiczna/Stanisław Ignacy Witkiewicz

W niedzielny wieczór na antenie Trójki "Stasinada" według "Komedii rodzinnych" Stanisława Ignacego Witkiewicza.

Kilkuletni Staś (Stanisław Ignacy Witkiewicz, ur. w 1885 roku, a więc i w tym przypadku mamy "okrągłą" rocznicę) drukował na małej drukarence swoje juwenilia. Oszczędne w słowa były to dramaty, co interpretatorom daje swobodę w poruszaniu się między słowami. Co w tych mikro-przestrzeniach odnalazła debiutująca w Teatrze Polskiego Radia reżyserka - Natalia Sołtysik? Jak udało się jej przekazać to w formie dźwięku wraz z muzykiem - Dominikiem Strycharskim - oraz z reżyserem dźwięku -  Andrzejem Brzoską? Usłyszymy to w miniaturowym przedstawieniu, zamykającym rok na "Scenie teatralnej Trójki".

Natalia Sołtysik wyreżyserowała wcześniej między innymi we Wrocławskim Teatrze Współczesnym spektakl "Walentyna. The Last Human Dog" na podstawie opowieści jednej z bohaterek "Czarnobylskiej modlitwy" Swietłany Aleksijewicz (pisarka i reportażystka otrzymała 10 grudnia literacką nagrodę Nobla).

Po emisji słuchowiska będziemy rozmawiali z reżyserką, z Andrzejem Brzoską oraz z dyrektorem Teatru Polskiego Radia - Januszem Kukułą. Mamy okazję podsumować kończący się, jubileuszowy (90-lecie) rok w radiowym teatrze.

Zapraszamy i do usłyszenia za miesiąc czyli w 2016 roku.

Baszka MarcinikWojciech Dorosz - wydawca.

Słuchowisko, jak wszystkie w tym roku, powstało we współpracy z Narodowym Instytutem Audiowizualnym. Dziękujemy.

-------------------------------------------------

Zapraszamy na debiutanckie słuchowisko Natalii Sołtysik z muzyką Dominika Strycharskiego.

Występują: Anna Gorajska, Agnieszka Roszkowska, Waldemar Barwiński, Mariusz Benoit, Lech Łotocki, Piotr Polak i Janek Barwiński.

Realizacja: Andrzej Brzoska

Po słuchowisku zapraszamy na rozmowę z jego realizatorami oraz na podsumowanie roku na "Scenie teatralnej Trójki".

Polecane