Zestaw od Olgi Tokarczuk przebojem drugiej świątecznej licytacji w Trójce

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Zestaw od Olgi Tokarczuk przebojem drugiej świątecznej licytacji w Trójce
Znana pisarka ofiarowała ksiażkę i szalki, który sama wykonała Foto: A. Sobieraj/PR3

Cały dochód z licytacji przeznaczony będzie na charytatywną akcję Święta bez granic 2015, w ramach której wspieramy podopiecznych Fundacji KOOCHAM. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszej aukcji. Zebraliśmy ponad 100 tys. zł! Dodatkowo, w ramach charytatywnych sms-ów, słuchacze przekazali ponad 60 tys. złotych.

Posłuchaj

Agnieszka Radwańska opowiada o swoich sukienkach i rakiecie (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
+
Dodaj do playlisty
+

Cel akcji "Święta bez granic 2015" to pomoc dzieciom z niepełnosprawnością sprzężoną (różne rodzaje niepełnosprawności występujące jednocześnie), podopiecznym Fundacji KOOCHAM.

Święta bez granic - wszystko o akcji>>>

Joanna Palica, założycielka Fundacji KOOCHAM, była bardzo zaskoczona rozmiarem pomocy, jaka po pierwszej licytacji dotarła do jej podopiecznych. I bardzo dziękowała słuchaczom. - Nie spodziewałam się, że będziecie Państwo tak hojni i będziecie chcieli pomagać naszym dzieciakom. Chciałam się bardzo pochwalić tym, że w ostatnim tygodniu otrzymaliśmy wiele prezentów, między innymi cudowne elektryczne łóżko rehabilitacyjne, a nawet konia do hipoterapii! To cud w życiu naszej organizacji - mówiła w Trójce. Opowiedziała też, na jakim etapie jest budowa specjalnego przedszkola i tłumaczyła, jak na co dzień wygląda praca z podopiecznymi Fundacji KOOCHAM.

Poniżej prezentujemy wszystkie przedmioty, które wystawione były podczas drugiej licytacji w w ramach akcji Święta bez granic 2015.

  • Rakieta tenisowa oraz dwie sukienki sportowe od Agnieszki Radwańskiej. Wyjątkowe przedmioty za 22 000 zł kupił pan Paweł.

Agnieszka Radwańska 1 listopada tego roku odniosła największy sukces w karierze, wygrywając WTA Finals w Singapurze. Zestaw (rakieta i dwie sukienki) był przygotowany na azjatycką część sezonu rozgrywek, którą Agnieszka zwieńczyła efektownym zwycięstwem w Singapurze. 

(fot. A. Sobieraj/ PR) (fot. A. Sobieraj/PR)

Dzięki temu rok 2015 zakończy na 5. miejscu światowego rankingu. A jedna z jej akcji z finałowego meczu została "zagraniem roku" w plebiscycie organizacji WTA. - To sukienki, które mi bardzo pomogły. Mam nadzieję, że teraz pomogą komuś innemu - mówiła w Trójce Agnieszka Radwańska.

  • Zestaw płyt winylowych z autografem Jean-Michela Jarre'a. Za 17 000 zł kupił je pan Konrad.

Jean-Michel Jarre nazywany jest ojcem chrzestnym muzyki elektronicznej. Debiutancką płytę wydał w 1972 roku. Przełom w jego karierze nastąpił kilka lat później, gdy masową popularność zapewniły mu albumy "Oxygene" i "Equinoxe", a pozycję na muzycznym szczycie ugruntowała płyta "Magnetic Fields" (1981).

(fot. A. Sobieraj/ PR) (fot. A. Sobieraj/PR)

Wszystkie wymienione płyty (winylowe reedycje z tego roku) były do zdobycia na Trójkowej aukcji. Oprócz nich, w zestawie były także winylowe single "Watching You", "Conquistador" i "Zero Gravity" z autografami francuskiego muzyka, a dopełnieniem całości był najnowszy w jego dorobku, wydany w tym roku, dwupłytowy album "Electronica 1 - The Time Machine" (również z podpisem mistrza syntezatorów).

  • Specjalne wydanie najnowszej płyty Bryana Adamsa z autografem. Za 12 000 zł zestaw kupił pan Piotr.

Płyta "Get Up" ukazała się w tym roku i jest 13. studyjnym albumem w karierze kanadyjskiego artysty. Podczas piątkowej licytacji do zdobycia było wydanie specjalne (deluxe), opatrzone autografem Bryana Adamsa. W pudełku znajdują się dwie płyty (tytułowa oraz druga - z czterema utworami w wersji akustycznej i wywiadem z artystą) oraz czarno-białe fotografie z Bryanem Adamsem w roli głównej.

Tu można posłuchać audycji "Myśliwiecka 3/5/7", w której prezentowaliśmy pierwszą dziesiątkę największych przebojów Bryana Adamsa >>>

(fot. A. Sobieraj/ PR) (fot. A. Sobieraj/ PR)

  • Diamentowa płyta Dawida Podsiadło z autografem. Za 17 000 zł kupił ją pan Jacek.

(fot. K. Goleniewska) (fot. K. Goleniewska)

Dawid Podsiadło na licytację ofiarował diamentową płytę (pięknie oprawione pięć dysków), którą dostał za album "Comfort And Happiness". Niezwykła pamiątka oczywiście z autografem.

 

  • Od Olgi Tokarczuk własnoręcznie wykonany przez pisarkę szalik na zimę oraz japońskie wydanie "Biegunów". Zestaw za 27 000 zł kupił pan Michał.

  
(fot. A. Sobieraj/ PR) (fot. A. Sobieraj/ PR)

Na naszą tegoroczną licytację ceniona autorka przekazała dwa przedmioty. Pierwszym był kolorowy szalik wykonany przez nią na drutach. Wielokolorowy, ciepły, idealny gdy nadejdą mrozy. Do zestawu Olga Tokarczuk dołączyła wyjątkowe, bo japońskie wydanie "Biegunów".

 

  • Wiosło kajakowe oraz koszulka z pierwszej samotnej wyprawy transatlantyckiej od Aleksandra Doby. Za 5 333 zł przedmioty kupił pan Łukasz.

Aleksander Doba jest autorem najdłuższej kajakowej przeprawy przez Atlantyk. To wyjątkowe osiągnięcie zostało dostrzeżone i docenione na świecie - polski kajakarz zdobył tytuł Podróżnika Roku 2015 w plebiscycie National Geographic.

(fot. A. Sobieraj/ PR) (fot. A. Sobieraj/PR)

Na licytację w Trójce przekazał wiosło, które służyło mu na początku podróżniczej kariery w wyprawach po Polsce. Na obu piórach jest autograf "Olek Doba", opatrzony rysunkiem uśmiechniętej buźki z "dwoma kreskami". W komplecie z wiosłem była także koszulka upamiętniającą pierwszą samotną transatlantycką wyprawę Pana Aleksandra - z Afryki do Ameryki Południowej. 

Niespodzianie do licytowanych przedmiotów dołączyły 33 centy od Marka Wałkuskiego. Za 6 000 zł kupił je pan Andrzej.

Dodatkowo, z charytatywnych sms-ów, udało się nam zebrać ponad 61 000 złotych.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą licytację w ramach akcji Święta bez granic 2015.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki - popołudnie
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Data emisji: 11.12.2015
Godzina emisji: 16.05 - 19.00

ei/mp

Polecane