Tadeusz Woźniak o trudnym ojcostwie i życiu na scenie

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Tadeusz Woźniak o trudnym ojcostwie i życiu na scenie
Tadeusz Woźniak podczas występu w trakcie 50. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w OpoluFoto: TVP/PAP/Ireneusz Sobieszczuk

- Niepełnosprawny pozwala nam dzięki swojej obecności uwierzyć w to, że jesteśmy dobrzy. A to jedna z podstawowych potrzeb człowieka - czuć się dobrym - mówi Tadeusz Woźniak, artysta i tata Filipa z Zespołem Downa.

Tadeusz Woźniak opowiada w rozmowie z Michałem Olszańskim o życiu prywatnym oraz o swojej drodze artystycznej. Dzieli się wspomnieniami dotyczącymi tego, jak w młodości odnajdował się w szkole baletowej, gdzie był jedynym uczniem płci męskiej (pośród dwudziestu czterech koleżanek). Tłumaczy, jak to się stało, że został potem muzykiem, a następnie pracował w teatrze. W międzyczasie stał się też... specjalistą ds. produkcji lamp elektronowych. - Ciekawość, którą mam do dzisiaj, pozwala mi barwnie żyć - mówi artysta.


Posłuchaj

44:08
Tadeusz Woźniak: ciekawość pozwala barwnie żyć (Godzina prawdy/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Słyszymy też historię piosenki Tadeusza Woźniaka pt. "Zegarmistrz światła", która - jak mówi Michał Olszański - stała się "stemplem" na całej artystycznej drodze muzyka.

***

Tytuł audycji: Godzina prawdy
Prowadził: 
Michał Olszański
Gość: Tadeusz Woźniak (piosenkarz, kompozytor)
Daty emisji: 11.12.2015, 17.07.2020
Godziny emisji: 12.05, 12.08

fbi/ei/mk

Polecane