Jerzy Wenderlich: będę się ubiegać o przywództwo w SLD

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Jerzy Wenderlich: będę się ubiegać o przywództwo w SLD
Jerzy WenderlichFoto: Trójka/Polskie Radio

- Wierzę, że jeśli zostanę przewodniczącym, to SLD będzie otwarty na wszystkich, będzie się zmieniać. Wspólnie będziemy dmuchać w żagle, żeby wiatr zaczął znowu sprzyjać lewicy - powiedział w Trójce Jerzy Wenderlich.

Posłuchaj

Jerzy Wenderlich o wyborach nowego szefa SLD (Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

W sobotę w Centrum Konferencyjnym Hotelu Gromada w Warszawie odbędzie się Krajowa Konwencja Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Na konwencji przedstawiciele partii opracują dokładny harmonogram wyborów przewodniczącego ugrupowania. Poznamy też nazwiska osób starających się o to stanowisko. Obecny szef SLD Leszek Miller zapowiedział, że nie będzie ubiegał się o tę funkcję.

Jerzy Wenderlich ogłosił w audycji "Salon polityczny Trójki", że zamierza ubiegać się o przywództwo w Sojuszu. - Mam ku temu powody. Nie są one osobiste. Moja formacja nie weszła do Sejmu. Ja, jako jedyny w mojej partii, pokonałem wszystkich w moim okręgu wyborczym. Pokonałem wszystkich z PO, całą drużynę Ewy Kopacz. Pokonałem wszystkich z PiS, całą drużynę Jarosława Kaczyńskiego i Tadeusza Rydzyka - podkreślił.

- Sztuką i zadaniem dla nowego przewodniczącego będzie nie betonowanie Sojuszu Lewicy Demokratycznej, a uwzględnianie tych wielkich wartości, które są w SLD. Jednocześnie potrzebne nam będzie poszerzenia się, ale nie takie, jakiego byliśmy świadkami. To musi być prawdziwe zjednoczenie - zaznaczył.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy","Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

W "Salonie polityczny Trójki" Wenderlich skomentował także zamieszanie wokół Trybunału Konstytucyjnego.

Sojusz Lewicy Demokratycznej w wyborach parlamentarnych w październiku wystartował w koalicji (Zjednoczona Lewica) z Twoim Ruchem, UP, Zielonymi i PPS. W wyborach do Sejmu ZL uzyskała 7,55 proc. głosów i znalazła się poniżej 8-procentowego progu wyborczego dla koalicji. Nie zdobyła też mandatów w Senacie.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki 
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Jerzy Wenderlich (członek zarządu SLD)
Data emisji: 11.12.2015  
Godzina emisji: 8.13

kk/iwo

Polecane