Sentymentalna podróż muzyczna z Simplefields

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Sentymentalna podróż muzyczna z Simplefields
Krzysztof Antkowiak podczas koncertu w TrójceFoto: Wojciech Kusiński/PR

Krzysztof Antkowiak i Marcin Domurat zaprezentowali na Trójkowej scenie materiał z pierwszego wspólnego albumu "Dirt on TV".

Koncert Simplefields w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej odbył się w niedzielę (27.12) o godz. 20.05.

- Inspirowani brzmieniami trzech dekad (lata 50., 60., 70.), starymi audycjami radiowymi i telewizyjnymi, filmami niemymi oraz klasy B podjęliśmy próbę redefinicji ulubionych gatunków muzycznych (jazzu, soulu, funku i swingu). Rejestracja albumu trwała dwa lata - mówi Marcin Domurat, który razem z Krzysztofem Antkowiakiem wydał w październiku tego roku pod szyldem Simplefields album "Dirt on TV". Krążek ukazał się na rynku nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia, a patronat nad tym wydawnictwem objęła Trójka.

Płyta Simplefields "Dirt on TV" w sklepie internetowym Polskiego Radia >>>

Simplefields zabiera w sentymentalną podróż przez ulice wielkich miast, przywołuje atmosferę zadymionych klubów, olśniewających kobiet oraz szwarccharakterów niczym z kart powieści Bukowskiego i Chandlera.

Autorski repertuar duetu charakteryzuje zaskakująca różnorodność: począwszy od utworów akustycznych, poprzez aranżacje bigbandowe, na garażowych bitach i brudnych gitarowych dźwiękach zakończywszy.


Zespół tworzą:

Krzysztof Antkowiak (Chris) - wokalista, pianista, kompozytor, producent. Popularność zdobył już jako nastolatek pod koniec lat 80. wraz z utworem "Zakazany owoc". Od tego czasu zagrał ponad tysiąc koncertów w kraju i zagranicą. Współpracował m.in. z Grzegorzem Ciechowskim, Edytą Górniak i Justyną Steczkowską. Pisał muzykę do filmów dokumentalnych oraz dla innych wykonawców.

Marcin Domurat (Dex) - autor tekstów, gitarzysta i producent, kulturoznawca. Muzyczną przygodę rozpoczął na początku lat 90. od podwórkowej gry na gitarze. Wraz z pojawieniem  się pierwszych 16-bitowych komputerów zainteresował się procesem rejestracji dźwięku. Przez lata udało mu się stworzyć bibliotekę własnych brzmień oraz sampli. Swoje doświadczenia  wykorzystał przy produkcji debiutanckiej płyty Simplefields, na której jest odpowiedzialny również za warstwę tekstową.

***

Naszych wcześniejszych koncertów słuchać można na moje.polskieradio.pl >>>

Polskie Radio jest partnerem systemu PIANO, dzięki któremu mogą Państwo słuchać audycji i koncertów w o wiele lepszej jakości dźwięku.

(mat. promocyjne/mk)

Polecane