Oto dary, które na licytację przekazali: Agnieszka Radwańska, Jean-Michel Jarre, Bryan Adams, Dawid Podsiadło, Olga Tokarczuk, Aleksander Doba

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Oto dary, które na licytację przekazali: Agnieszka Radwańska, Jean-Michel Jarre, Bryan Adams, Dawid Podsiadło, Olga Tokarczuk, Aleksander Doba
Po raz kolejny w Trójce wylicytować można przedmioty podarowane przez wyjątkowe osobyFoto: A. Sobieraj, K. Goleniewska, PR

Zapraszamy do licytowania niezwykłych przedmiotów już piątek (11.12) w popołudniowej audycji "Zapraszamy do Trójki" (godz. 16-19). Poprowadzi ją Kuba Strzyczkowski.

Tym razem do zdobycia są niezwykłe pamiątki związane ze światem kultury, sztuki i sportu. To dary od następujących osób:

Poniżej prezentujemy zdjęcia i opisy wszystkich przedmiotów przeznaczonych na aukcję 11 grudnia 2015 r.

  • Rakieta tenisowa oraz dwie sukienki sportowe od Agnieszki Radwańskiej

 

 

Agnieszka Radwańska – 1 listopada tego roku najlepsza polska tenisistka odniosła największy sukces w karierze, wygrywając WTA Finals w Singapurze. Turniej wieńczący sezon to, oprócz cyklu Wielkiego Szlema, najważniejsze zawody w tenisie.

(fot. A. Sobieraj/ PR) (fot. A. Sobieraj/ PR)

Mało brakowało, a do tego triumfu (ba! do samego startu) w ogóle by nie doszło – nasza tenisistka długo nie była pewna czy wywalczy prawo do gry w Mistrzostwach WTA. Pomogły w tym zwycięstwa w turniejach w Tokio i Tiencinie.

(fot. A. Sobieraj/ PR) (fot. A. Sobieraj/ PR)

Zestaw, który Państwu prezentujemy (rakieta i dwie sukienki), były przygotowane właśnie na tę azjatycką część sezonu, którą Agnieszka zwieńczyła efektownym zwycięstwem w Singapurze. Dzięki temu rok 2015 zakończy na 5. miejscu światowego rankingu. A jedna z jej akcji z finałowego meczu zostało "zagraniem roku" w plebiscycie organizacji WTA (to wyróżnienie Radwańska zdobyła już trzeci raz z rzędu!).

  • Zestaw płyt winylowych z autografem Jean-Michel Jarre’a

Jean-Michel Jarre nazywany jest ojcem chrzestnym muzyki elektronicznej. Debiutancką płytę wydał w 1972 roku. Przełom w jego karierze nastąpił kilka lat później, gdy masową popularność zapewniły mu albumy "Oxygene" i "Equinoxe", a pozycję na muzycznym szczycie ugruntowała płyta "Magnetic Fields" (1981).

(fot. A. Sobieraj/ PR) (fot. A. Sobieraj/ PR)

Wszystkie wymienione płyty (winylowe reedycje z tego roku) są w do zdobycia na Trójkowej aukcji. Oprócz nich, w zestawie są także winylowe single "Watching You", "Conquistador" i "Zero Gravity" z autografami francuskiego muzyka, a dopełnieniem całości jest najnowszy w jego dorobku, wydany w tym roku, dwupłytowy album "Electronica 1 - The Time Machine" (również z podpisem mistrza syntezatorów).

(fot. K. Goleniewska) (fot. K. Goleniewska)

 

 

  • Specjalne wydanie najnowszej płyty Bryana Adamsa z autografem

Płyta "Get Up" ukazała się w tym roku i jest 13 studyjnym albumem w karierze kanadyjskiego artysty. Duży udział w jej przygotowaniu miał Jeff Lynne (znany przede wszystkim z Electric Light Orchestra).

Podczas piątkowej licytacji będą Państwo mogli zdobyć wydanie specjalne (deluxe), opatrzone autografem Bryana Adamsa. W pudełku znajdują się dwie płyty (tytułowa oraz druga – z 4 utworami w wersji akustycznej i wywiadem z artystą) oraz czarno-białe fotografie z Bryanem Adamsem w roli głównej.

Tu można posłuchać audycji "Myśliwiecka 3/5/7", w której prezentowaliśmy pierwszą dziesiątkę największych przebojów Bryana Adamsa >>>

(fot. A. Sobieraj/ PR) (fot. A. Sobieraj/ PR)

W piątek (11 grudnia) do licytowania będą zachęcać Marek Niedźwiecki i Piotr Stelmach, którzy niedawno mieli okazję prezentować na antenie Trójki najpopularniejsze piosenki w dorobku Kanadyjczyka. W głosowaniu zdecydowali Państwo, że w pierwszej "trójce" znalazły się utwory "(Everything I Do) I Do It For You", "Heaven" i "Summer of '69". Teraz liczymy na aktywny udział w aukcji.

 

 

  • Diamentowa płyta Dawida Podsiadło z autografem

(fot. K. Goleniewska) (fot. K. Goleniewska)

W czerwcu 2013 na pierwszym miejscu Trójkowej Listy była piosenka "Trójkąty i kwadraty" z albumu "Comfort And Happiness". Debiutancki album Dawida Podsiadło cieszył się ogromną popularnością od chwili, gdy ukazał się na rynku. Już w pierwszym tygodniu wskoczył na szczyt listy sprzedaży. Błyskawicznie uzyskał też status platynowej płyty, a od początku tego roku cieszy się statusem diamentowej!

(fot. K. Goleniewska) (fot. K. Goleniewska)

I właśnie diamentową płytę (pięknie oprawione pięć dysków) z autografem artysty mogą Państwo wylicytować w Trójce. Serdecznie polecamy! A kilka dni temu pierwsze miejsce na Liście Przebojów Trójki zajął… Dawid Podsiadło z utworem "W dobrą stronę", który pochodzi z jego drugiego solowego albumu pt. "Annoyance And Disappointment". I tej płycie życzymy osiągnięcia "diamentowego" progu.

 

 

  • Od Olgi Tokarczuk własnoręcznie wykonany przez pisarkę szalik na zimę oraz japońskie wydanie "Biegunów"

  
(fot. A. Sobieraj/ PR) (fot. A. Sobieraj/ PR)

Ma na swoim koncie dwie nagrody literackie NIKE - za "Biegunów" w roku 2008 i za "Księgi Jakubowe" w roku 2015. Za obie książki otrzymała także NIKE Czytelników. Coraz częściej mówi się o tym, że ma bardzo duże szanse na literackiego Nobla.

(fot. A. Sobieraj/PR) (fot. A. Sobieraj/PR)

Na naszą tegoroczną licytację autorka przekazała dwa przedmioty. Pierwszym jest kolorowy szalik wykonany przez nią własnoręcznie na drutach (zimą 2013 roku). Wielokolorowy, ciepły, na pewno przyda się, gdy nadejdą mrozy. Do zestawu Olga Tokarczuk dołączyła także wyjątkowe, bo japońskie wydanie "Biegunów". - Wygląda fascynująco, czyta się od tyłu i nawet nie wiem do końca, czy to ta sama książka - śmieje się pisarka. Gorąco polecamy!

 

 

  • Wiosło kajakowe oraz koszulka z pierwszej samotnej wyprawy transatlantyckiej od Aleksandra Doby

Aleksander Doba jest autorem najdłuższej kajakowej przeprawy przez Atlantyk. To wyjątkowe osiągnięcie zostało dostrzeżone i docenione na świecie – polski kajakarz zdobył tytuł Podróżnika Roku 2015 w plebiscycie National Geographic.

(fot. A. Sobieraj/ PR) (fot. A. Sobieraj/ PR)

Na licytację w Trójce przekazał wiosło, które służyło mu na początku podróżniczej kariery w wyprawach po Polsce. Jest składane, pióra wykonane są z tworzywa sztucznego (polietylenu), a drążek – z aluminium. Aleksander Doba nie liczył dokładnie, ile przepłynął z pomocą tego sprzętu, ale szacuje, że mogło to być nawet kilkanaście tysięcy kilometrów. Jednocześnie zapewnia, że nie jest to wiosło "złomowe" i że wciąż nadaje się do użytku.

(fot. A. Sobieraj/ PR) (fot. A. Sobieraj/ PR)

Na obu piórach jest autograf "Olek Doba", opatrzony rysunkiem uśmiechniętej buźki z "dwoma kreskami". Jak wyjaśnia Trójce, jedna to uśmiech, a druga to broda. W komplecie z wiosłem mamy dla Państwa także koszulkę upamiętniającą pierwszą samotną transatlantycką wyprawę Pana Aleksandra - z Afryki do Ameryki Południowej. - Przepłynęła ze mną Atlantyk w te i z powrotem – mówi. I dodaje z uśmiechem: - To koszulka historyczna, ale wyprana!

Polecane