"Próba" Eleanor Catton - wciągający eksperyment literacki

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Próba" Eleanor Catton - wciągający eksperyment literacki
Eleanor Catton, najmłodsza w historii pisarka nagrodzona Man Booker Prize, podczas spotkania w studiu im Agnieszki OsieckiejFoto: Wojciech Kusiński/PR

W Polsce ukazała się właśnie debiutancka powieść Eleanor Catton. - To ostatnia mocna premiera tego roku. Myślę, że ta książka wiele zmieni w rankingach podsumowujących rok w literaturze - mówi w Trójce Michał Nogaś.

Posłuchaj

Michał Nogaś opowiada o debiutanckiej powieści Eleanor Catton pt. "Próba" (Trójkowy znak jakości)
+
Dodaj do playlisty
+

Eleanor Catton to doskonale znana słuchaczom Trójki nowozelandzka pisarka, autorka monumentalnej powieści "Wszystko, co lśni" i najmłodsza w historii zdobywczyni Nagrody Bookera.

"Próba", która właśnie trafiła do rąk polskich czytelników, to powieściowy debiut Catton i jednocześnie zapowiedź jej ogromnego talentu. Książka ukazała się, gdy pisarka miała zaledwie 23 lata.

Znakomity styl, poczucie humoru, ironia, skomplikowana, ale mistrzowsko poprowadzona intryga i przemyślana do ostatniego szczegółu konstrukcja powieści zwróciły uwagę krytyków i czytelników.

Jak zauważa Michał Nogaś, debiutancka opowieść Eleanor Catton to "wciągający eksperyment literacki", który najkrócej można streścić słowami "sztuka o sztuce w sztuce". W audycji "Trójkowy znak jakości" dziennikarz wyjaśnia, co to dokładnie oznacza, i tłumaczy, co stanowi o niepowtarzalności powieści. - Zapewniam, że bardzo uważny czytelnik szybko kupi konwencję Eleanor Catton i że ta książka mu się spodoba - przekonuje.

***

Tytuł audycji: Trójkowy znak jakości
Prowadzi: Michał Nogaś
Data emisji: 4.12.2015
Godzina emisji: 7:45

mat. promocyjne/iwo/mk

Polecane