Magda Piskorczyk - czarny głos w białym kostiumie

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Magda Piskorczyk - czarny głos w białym kostiumie
Magda Piskorczyk podczas koncertu na Trójkowej scenieFoto: Wojciech Kusiński/PR

Śpiewa dojrzałym, niskim, "czarnym" głosem. Wykonuje głównie muzykę zakorzenioną w tradycji afroamerykańskiej i afrykańskiej.

Magda Piskorczyk zagrała w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej w niedzielę (13.12) o godz. 20.05.

Była gościem wielu festiwali międzynarodowych, m.in. w Niemczech, Anglii, Szwecji, Norwegii, Luksemburgu, na Węgrzech, we Francji i na Tajwanie. W 2008 roku dała szereg koncertów z zespołem w Liverpoolu w ramach festiwalu City Sings Gospel, także w trakcie koncertu finałowego w Metropolitan Cathedral, transmitowanego przez BBC.

Wydała oficjalnie 6 płyt, z pośród których trzy były nominowane do nagrody Fryderyk. Usłyszeć na nich można m.in. Michała Urbaniaka, wirtuoza harmonijki z Memphis Billy Gibsona czy Slidin' Slima, wokalistę i gitarzystę ze Szwecji. Magda jest dwukrotną półfinalistką międzynarodowego konkursu IBC w Memphis. Siedmiokrotnie wybierana Wokalistką Roku przez czytelników kwartalnika "Twój Blues". Nazwana we Francji "la voix noire et au costume blanc" (czarny głos w białym kostiumie).

Prowadzi warsztaty muzyczne Magda Piskorczyk Masterclass według własnego autorskiego programu. Śpiewa głównie po angielsku, chętnie jednak sięga do różnych innych języków, także afrykańskich: np. tamaszek i bambara. Znana jest z tego, że łatwo nawiązuje kontakt z publicznością i wciąga ją regularnie do zabawy oraz wspólnego tworzenia muzyki.

Magda Piskorczyk (wokal, gitara akustyczna i basowa, instrumenty perkusyjne, aranżacje) wystąpi z zespołem w składzie:
Aleksandra Siemieniuk - gitara dobro, akustyczna i elektryczna; Bartosz Kazek - perkusja i instrumenty perkusyjne plus gościnnie Urszula Stosio - gitara elektryczna.

(materiały promocyjne/www.magdapiskorczyk.com)

***

Naszych wcześniejszych koncertów słuchać można na moje.polskieradio.pl >>>

Polskie Radio jest partnerem systemu PIANO, dzięki któremu mogą Państwo słuchać audycji i koncertów w o wiele lepszej jakości dźwięku.

Polecane