Mariusz Błaszczak: nie będziemy oszczędzać na bezpieczeństwie Polski i Polaków

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Mariusz Błaszczak: nie będziemy oszczędzać na bezpieczeństwie Polski i Polaków
Mariusz BłaszczakFoto: Trójka

- Moim zadaniem będzie zapewnienie bezpieczeństwa Polsce i Polakom - mówi w "Salonie politycznym Trójki" kandydat na ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak.

Posłuchaj

Mariusz Błaszczak o zamachach we Francji i bezpieczeństwie Polski (Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

Zdaniem Mariusza Błaszczaka, w kontekście piątkowego szczytu ministrów spraw wewnętrznych Unii Europejskiej, najważniejsza jest teraz ochrona zewnętrznych granic Unii Europejskiej. - Polska jest krajem, który ma taką zewnętrzna granicę, więc musi także odbudować potencjał straży granicznej - ocenia poseł PiS.

- Rozpocznę swoją pracę od przeprowadzenia audytu i raportów komendantów poszczególnych służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. Nie będziemy oszczędzać na bezpieczeństwie Polski i Polaków - podkreśla przyszły szef MSW. - Nie będę koncentrował się na ideologiach i hasłach, tylko będę robił wszystko, żeby obywatele naszego kraju byli bezpieczni - dodaje.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Mariusz Błaszczak powiedział, że trzeba rozmawiać o kwestii przyjęcia w Polsce imigrantów i przypomniał, że Polska ma pewne możliwości zmiany ustaleń przyjętych w tej kwestii przez Unię Europejską.

Zdaniem gościa Trójki, Polska powinna się skoncentrować na pomocy dla chrześcijan na Bliskim Wschodzie. - Cała filozofia Państwa Islamskiego jest wymierzona właśnie w nich. To oni są bestialsko mordowani - mówi Mariusz Błaszczak. - Nie można doprowadzać do tego, żeby pod pretekstem uchodźców, do Unii Europejskiej napływali ludzie, którzy niosą śmierć - dodaje.

Przyszły minister spraw wewnętrznych powiedział także, że jest dużo czasu na wyciągnięcie wniosków z zamachów w Paryżu przed przyszłorocznymi Światowymi Dniami Młodzieży i szczytem NATO w Polsce.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Mariusz Błaszczak (kandydat na ministra spraw wewnętrznych i administracji, PiS)
Data emisji:
16.11.2015
Godzina emisji:
8.40

kh/fbi

Polecane