Socjolog o zamachach we Francji: to zderzenie cywilizacji

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Socjolog o zamachach we Francji: to zderzenie cywilizacji
Ludzie zapalają świece w hołdzie ofiarom zamachów. Czy Francuzi i mieszkańcy innych państw Europy mogą czuć się bezpieczni?Foto: PAP/EPA/LUKAS SCHULZE

- To, co się teraz dzieje, to nie jest zwykły konflikt, to jest zderzenie cywilizacji. To są konsekwencje konfrontacji dwóch różnych światów - mówi w Trójce socjolog dr Wojciech Pawnik.

Posłuchaj

Dr Wojciech Pawnik, socjolog z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, komentuje paryskie wydarzenia (Zapraszamy do Trójki - ranek)
+
Dodaj do playlisty
+

W porannej audycji "Zapraszamy do Trójki" ekspert komentuje tragiczne wydarzenia, do których doszło w stolicy Francji. Zaznacza, że miejsca wybrane przez terrorystów nie były przypadkowe, a celem zamachowców było zastraszenie nie tyle całego społeczeństwa, ile młodych Francuzów.

Socjolog komentuje paryskie wydarzenia i odnosi się do sytuacji Europy, którą zalewa fala imigrantów. - Najwyższa pora zacząć dyskusję na ten temat. I to nie dyskusję poprawną politycznie, ale poważną - apeluje. Nawiązuje też do wydarzeń historycznych, które powinny być ostrzeżeniem dla cywilizacji Zachodu.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki - ranek
Prowadzi: Krystian Hanke  
Gość: dr Wojciech Pawnik (socjolog z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie)
Data emisji: 14.11.2015
Godzina emisji:
8.34

iwo/mk

Polecane