Przyszła minister edukacji narodowej: będą szerokie konsultacje społeczne ws. likwidacji gimnazjów

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Przyszła minister edukacji narodowej: będą szerokie konsultacje społeczne ws. likwidacji gimnazjów
Anna ZalewskaFoto: Polskie Radio

- Kiedy wprowadzano gimnazja nikt nikogo o nic nie pytał – przekonywała w radiowej Trójce Anna Zalewska i zapewniła, że teraz to się zmieni.

Posłuchaj

Anna Zalewska zapewnia, że w sprawie likwidacji gimnazjów zostaną przeprowadzone szerokie konsultacje społeczne (Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

Anna Zalewska mówiła w radiowej Trójce, że przewiduje szerokie konsultacje społeczne w sprawie likwidacji gimnazjów, ale nie odpowiedziała, czy oznacza to przeprowadzenie referendum. - W styczniu ogłosimy cały harmonogram konsultacji ws. gimnazjów i termin rozpoczęcia ich wygaszania - zapewniła posłanka PiS.

Kandydatka na nową minister edukacji podkreśliła, że dla niej "wystarczającą konsultacją" są miliony podpisów pod utrzymaniem wieku szkolnego dla siedmiolatków.

- Bez referendum, siedmiolatki, od następnego roku szkolnego, będą szły do szkoły. Oczywiście, sześciolatki również, jeśli tak zdecydują rodzice i będą mieć określoną opinię - przekonywała kandydatka na szefa MEN, doprecyzowując, że chodzi o zgodę poradni pedagogicznej.

Anna Zalewska powiedziała także, że tzw. godziny karciane, dwie dodatkowe lekcje w tygodniu, które nauczyciel ma przeznaczać na pracę z uczniami o specjalnych potrzebach edukacyjnych, to zbędna biurokracja. Jej zdaniem nauczyciele nadal będą prowadzić zajęcia po godzinach, ale nie będą już musieli ich opisywać. Jej zdaniem uda się doprowadzić do ich likwidacji od nowego roku szkolnego.

Czy PiS przewiduje podwyżki dla nauczycieli? Więcej o tym w dołączonym dźwięku.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Marcin Zaborski
Gość: Anna Zalewska (posłanka PiS, kandydatka na szefa MEN)
Data emisji: 13.11.2015
Godzina emisji: 8.13

pp/mk

Polecane