Leczenie niepłodności a relacja w związku

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Leczenie niepłodności a relacja w związku
- Kobiety dłużej potrafią znosić sytuację, w której życie seksualne jest podporządkowane staraniom o dziecko - słyszymy w audycji. Foto: Pixabay/Unsplash

- Planowanie ciąży źle wpływa na intymność, bo seks ze swojego założenia jest i powinien być spontaniczny... - mówi Tatiana Ostaszewska-Mosak, psycholog kliniczny zdrowia.

Posłuchaj

Leczenie niepłodności zabija pożądanie? (Seks nasz powszedni/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Jak zmienia się życie seksualne pary, która przez długi okres stara się o dziecko? Kiedy pojawia się zagrożenie dla satysfakcjonującego życia seksualnego?

- Chodzi o to, by moment współżycia z planem prokreacyjnym w głowie był mniej napięty i mniej stymulowany wizją prokreacyjną - wyjaśnia ginekolog Grzegorz Południewski. Doktor tłumaczy, jak dbać o spontaniczność i satysfakcję w związku, oraz odpowiada na pytanie, dlaczego kluczowe jest, by na wizyty do lekarza chodziły obie osoby starające się o dziecko, a nie tylko ta, która rzeczywiście potrzebuje leczenia.

***

Tytuł audycji: Seks nasz powszedni
Prowadzi: Joanna Mielewczyk
Goście: Tatiana Ostaszewska-Mosak (psycholog kliniczny zdrowia z warszawskiej kliniki FertiMedica), dr Grzegorz Południewski (ginekolog)
Data emisji: 9.11.2015
Godzina emisji: 0.05

fbi/mp

Polecane