Galeria bajek, czyli wiersze zilustrowane

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Galeria bajek, czyli wiersze zilustrowane
Fragment okładki książki "Galeria bajek. Wiersze czytane obrazem"Foto: mat. promocyjne

Czy można napisać wiersze, które zachwycą dzieci, a rodzicom pomogą w edukacji najważniejszych postaw społecznych u swoich pociech? Można. A nawet trzeba.

"Galeria bajek. Wiersze czytane obrazem" to kolejna książka Michała Zawadki - autora bestsellerowej "Mądrości z natury", mówcy, trenera wystąpień publicznych, autora programów warsztatowych dla dzieci, młodzieży i dorosłych - udowodniła, że tak! Twórca dodatkowo przygotował nam wizualną ucztę, ponieważ do współpracy zaprosił Rafała Olbińskiego - mistrza obrazu i sztuki plakatu, który wizualnie zinterpretował wiersze.

"Galeria bajek" to połączenie sztuki i słowa. Historie małych bohaterów, zamknięte w wierszach, zapraszają do dialogu z autorem i malarzem. Zawierają ważne życiowe lekcje. Rozwijają umiejętności z zakresu kompetencji miękkich i relacji międzyludzkich. 11 bajek Michała Zawadki swoim przesłaniem uczy m.in. wiary w siebie, doceniania innych, asertywności, sztuki dobierania mentorów, określania marzeń, zarządzania czasem czy współdziałania w grupie. Publikacja wskazuje drogę, której celem jest nabycie przez dzieci dobrych nawyków oraz zbudowanie postaw, które ułatwią podjęcie słusznych decyzji i zachowań w dorosłym życiu.

Jednocześnie połączenie poezji z "kulturą wysoką" uwrażliwia od najmłodszych lat na piękno sztuki i dostrzegania wielu poziomów przekazu i zabawy formą.

Przedmowę do "Galerii bajek" napisał profesor Tony Buzan, autor ponad 140 książek na temat rozumowania, geniuszu i mózgu, przetłumaczonych na ponad 30 języków, nominowany do Pokojowej Nagrody Nobla.

Dopełnieniem tego wyjątkowego wydawnictwa jest "Przewodnik dla rodziców". To część książki, która opisuje postawy przedstawiane w wierszach. Pomaga zarówno rodzicom, jak i nauczycielom wyobrazić dzieciom umiejętności życiowe i społeczne. Przeprowadza ich przez przesłania bajek, podpowiadając opowieści, anegdoty i różne scenariusze zabaw dopasowane do każdej z nich. Przewodnik jest gotowym narzędziem do budowania świadomego rozwoju społecznego dzieci. Na końcu książki znajduje się "Mała galeria" do kolorowania, w której dzieci mogą współtworzyć obrazy.

Książka jest dwujęzyczna - polsko-angielska (przekład Zdzisława Zabierzewskiego).

Premiera książki - 4 listopada 2015 roku.

(mat. promocyjne)

Polecane