Pietro Bartolo - lekarz żywych i martwych z Lampedusy

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Pietro Bartolo - lekarz żywych i martwych z Lampedusy
doktor Pietro Bartolo Foto: Michał Nogaś/ Polskie Radio

- Moje świadectwo i opowieści służą tylko jednej rzeczy. Temu, by uwrażliwić na tę sytuację kogoś, kto być może zajmie się tym problemem znacznie lepiej ode mnie i będzie umiał dać im coś więcej - mówi pracujący na Lampedusie lekarz Pietro Bartolo.

Posłuchaj

Pietro Bartolo, bohater naszych czasów (Klub Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

Włoska wyspa Lampedusa bywa nazywana wrotami naszego kontynentu. Pracuje na niej lekarz Pietro Bartolo - człowiek, który najprawdopodobniej widział najwięcej martwych ciał na świecie... - Lampedusa to najdalej wysunięta na południe część Europy. Jest to pierwszy skrawek ziemi, jaki napotykają uchodźcy z Afryki - opowiada w Trójce Jarosław Mikołajewski, autor książki "Wielki przypływ".

Pisarz zaznacza też, że Pietro Bartolo jest jednym z najczęściej pojawiających się w mediach lekarzem. - Jest człowiekiem frontowym, który od 1991 roku wita wszystkich przybyszy na Lampedusę jako doktor. Bada żywych i umarłych - opowiada.

Sam doktor Bartolo wyjaśnia w audycji, z jakich powodów wykonuje swoją trudną pracę.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi:  Michał Nogaś 
Goście: doktor Pietro Bartolo (pracujący na Lampedusie lekarz, laureat Nagrody Sérgio Vieira de Mello), Jarosław Mikołajewski (poeta, pisarz, tłumacz, autor książki "Wielki przypływ")
Data emisji: 27.10.2015
Godzina emisji: 21.07

sm/fbi

Polecane