Kto najpiękniej gra Chopina? Seong-Jin Cho!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Kto najpiękniej gra Chopina? Seong-Jin Cho!
Seong-Jin Cho jest pierwszym w historii zwycięzcą Konkursu Chopinowskiego z Korei Południowej (na zdjęciu: Seong-Jin Cho podczas koncertu w pierwszym dniu finałowego etapu konkursu)Foto: PAP/Radek Pietruszka

Takie emocje zdarzają się tylko raz na pięć lat. I nie mówimy tu o emocjach towarzyszących wydarzeniom sportowym czy wyborom prezydenckim. Mówimy o zmaganiach wirtuozów klawiszy - uczestnikach Konkursu Chopinowskiego.

Posłuchaj

Znamy zwycięzców 17. Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina (Zapraszamy do Trójki - ranek)
+
Dodaj do playlisty
+

Po trzech tygodniach przesłuchań i bardzo długim nocnym oczekiwaniu na werdykt poznaliśmy zwycięzcę. Jury, które obradowało w nocy z wtorku na środę, nie miało łatwego zadania. Według zgodnej opinii krytyków muzycznych, muzykologów, dziennikarzy muzycznych polskich i zagranicznych mediów poziom konkursu był bardzo wysoki. - Do ostatniej chwili nie wiedzieliśmy, jaki będzie owoc pracy 17 jurorów - przyznała przewodnicząca jury Katarzyna Popowa-Zydroń.

Zwycięzcą 17. Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina został pochodzący z Korei Południowej Seong-Jin Cho. Drugie miejsce zajął Kanadyjczyk Charles Richard-Hamelin, a trzecie - Amerykanka Kate Liu.

Serwis specjalny
ad12abfa-6e69-40dc-81d5-27804e242400.jpg
Konkurs Chopinowski w Polskim Radiu

W materiale przygotowanym przez Magdalenę Karczewską i Agnieszkę Trzeciakiewicz możemy usłyszeć, jak na werdykt jury zareagowali nagrodzeni. W ich wypowiedziach nie brakuje słów o spełnionych marzeniach, ale są też ciekawe stwierdzenia dotyczące kanału youtube i "przeklętego koncertu".

Wszystkie przesłuchania Konkursu Chopinowskiego transmitowała i komentowała radiowa Dwójka. Oprócz tego Polskie Radio z okazji Konkursu Chopinowskiego uruchomiło nowe cyfrowe Radio Chopin. Program w całości jest poświęcony konkursowi i polskiemu kompozytorowi. Radia Chopin można słuchać w cyfrowych radioodbiornikach DAB+ oraz na stronie internetowej www.polskieradio.pl

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki - ranek
Prowadzi: Marcin Łukawski
Autorki:
Magdalena Karczewska, Agnieszka Trzeciakiewicz
Data emisji: 21.10.2015
Godzina emisji:
6:39

PAP/IAR/iwo

Polecane