Wojciech Mann i Michał Nogaś o żabiej przyjaźni

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Wojciech Mann i Michał Nogaś o żabiej przyjaźni
Książka Arnolda Lobela pt. "Żabek i Ropuch. Przyjaźń" ukaże się 22 października 2015 r. (na zdjęciu: ilustracja z książki)Foto: materiały promocyjne/Wydawnictwo Literackie

Wkrótce do rąk najmłodszych polskich czytelników trafi pierwsza z serii książek o Żabku i Ropuchu. - To książka kultowa, książka, w której zakochały się miliony dzieci na całym świecie - mówi w Trójce Michał Nogaś.

Posłuchaj

Wojciech Mann i Michał Nogaś opowiadają o książce "Żabek i Ropuch. Przyjaźń" (Trójkowy znak jakości)
+
Dodaj do playlisty
+

materiały promocyjne/Wydawnictwo Literackie materiały promocyjne/Wydawnictwo Literackie

Autorem opowieści o przygodach dwójki przyjaciół jest Arnold Lobel, amerykański pisarz i rysownik uważany za jednego z najlepszych i najważniejszych autorów książek ilustrowanych.

Dla słuchaczy Trójki nie bez znaczenia będzie fakt, że tłumaczem publikacji o przygodach Żabka i Ropucha jest… Wojciech Mann. Dziennikarz zdradza na antenie, na jakie problemy napotykał w czasie pracy nad tłumaczeniem i czego dowiedział się o żabach. - Po przeczytaniu oryginału i w trakcie przedkładania tekstu na polski zapomniałem, że to są płazy. To są dwie zabawne, kontrastowe, różniące się postaci - mówi Wojciech Mann.

Słuchając audycji, poznajemy szczegóły dotyczące książki, która z pewnością zauroczy młodych czytelników, i dowiadujemy się, z którymi postaciami identyfikują się redaktorzy Trójki…

Ilustracja z książki Arnolda Lobela "Żabek i Ropuch. Przyjaźń" (materiały promocyjne/Wydawnictwo Literackie)

***

Tytuł audycji: Trójkowy znak jakości
Prowadzi: Michał Nogaś
Data emisji: 15.10.2015
Godzina emisji: 7:44

iwo/mk

Polecane