Raport dotyczący katastrofy MH17 wywołuje pytania o Smoleńsk

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Raport dotyczący katastrofy MH17 wywołuje pytania o Smoleńsk
W katastrofie malezyjskiego boeinga nad Ukrainą zginęło 298 osóbFoto: PAP/EPA/ROBIN VAN LONKHUIJSEN

Zaprezentowanie raportu w sprawie przyczyny katastrofy malezyjskiego boeinga na Ukrainie wywołało falę pytań o jakość śledztwa ws. katastrofy smoleńskiej. Goście "Komentatorów" krytykują polski raport i postawę Rosji.

Posłuchaj

Michał Sutowski i Bogumił Łoziński rozmawiają o śledztwie ws. katastrofy boeinga na Ukrainie (Komentatorzy/ Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Bogumił Łoziński z "Gościa Niedzielnego" mówił w radiowej Trójce, że z porównania przeprowadzenia śledztw w sprawie malezyjskiego boeinga zestrzelonego na Ukrainie i katastrofy smoleńskiej wynika, że pierwsze z nich było profesjonalne, a drugie okazało się "absolutnym skandalem".

- Mały kraj, jakim jest Holandia, potrafił zorganizować to śledztwo, wesprzeć się organizacjami międzynarodowymi, UE, powołać międzynarodowy zespół (…) i w sposób wiarygodny je prowadzić - powiedział Bogumił Łoziński.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy","Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Michał Sutowski z "Krytyki Politycznej" ocenił z kolei, że niewydawanie przez Rosję wraku tupolewa jest "niskokosztowym instrumentem polityki zagranicznej", który umożliwia temu krajowi "wywoływanie zamieszania w polityce wewnętrznej Polski". - Jest to instrument bardzo precyzyjny i skuteczny - dodał.

Publicyści rozmawiali też o stanie polskiej edukacji w kontekście Dnia Edukacji Narodowej i pikiety nauczycieli pod kancelarią premiera.

***

Tytuł audycji: Komentatorzy
Prowadził: Krystian Hanke
Goście:
Bogumił Łoziński ("Gość Niedzielny"), Michał Sutowski ("Krytyka Polityczna") 

Data emisji: 14.10.2016
Godzina emisji: 8.48

pp/mk

Polecane