W końcu się udało: meldujemy się w Toruniu!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
W końcu się udało: meldujemy się w Toruniu!
Agnieszka Obszańska i Agnieszka Szydłowska zapraszają do Torunia Foto: PR

Od kilku lat planowaliśmy tę podróż. W końcu się udało, jesteśmy w Toruniu!

Kilka powodów naszego entuzjazmu wobec tej kolejnej wyprawy [w tym miesiącu był Wrocław, Elbląg, Kraków...] ujawnia się podczas naszego programu - poprzez spotkanie z gośćmi. Najpierw jednak początek i subiektywne wybory Instruktorów. A zatem. Agnieszka Szydłowska wraz z gośćmi z teatru Klancyk zaprasza na nowy cykl spektakli pod wspólnym tytułem "Non - Fiction". W tym cyklu Klancyk współpracuje z Instytutem Reportażu. Już 29 września Klancyk zagra z Mariuszem Szczygłem!

Tu można posłuchać pierwszej godziny audycji >>>

Michał Nogaś namawia do podzielenia się historią. Do 10 października Muzeum Woli szuka bohaterów książki poświęconej czasom odbudowy Warszawy! Punktem wyjścia jest okres po 1945 roku."Przyjść może każdy – zapraszamy osoby, których dzieciństwo i młodość przypadły na czas odbudowy stolicy; osoby, które posiadają pamiętniki / wspomnienia / fotografie dokumentujące odbudowę; osoby, które są kolekcjonerami historii zwykłych i niezwykłych. Interesuje nas warszawska codzienność - praca, rozrywka, sztuka, życie prywatne, historie kryminalne i obyczajowe, tematy elektryzujące ówcześnie opinię publiczną – Warszawa sprzed 70 lat podana subiektywnie."

Agnieszka Obszańska spogląda w stronę Gdańska. Niebawem, już po raz drugi, wystartuje tam Interference Festival. Warto sprawdzić!

Tu można posłuchać drugiej godziny audycji >>>

Nasze pierwsze skojarzenie z Toruniem to Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu. Nowoczesna instytucja, która mieści w sobie sztukę, kino, książki, edukację. Lub inaczej - jest centrum, jest czytelnia i jest Kino Centrum. To stąd nadajemy audycję. To ważny dla instytucji moment - właśnie zapadają decyzje, kto i jak będzie CSW kierował przez kolejne lata. Rolę gospodarzy podczas naszego pobytu pełni Krzysztof Białowicz i Katarzyna Toczko. O programie filmowym opowiada Katarzyna Kafka-Jaworska.

Z Przemysławem Wyciechowskim rozmawiamy o nadchodzącym festiwalu Transgresje. To "interdyscyplinarny, międzynarodowy festiwal, podczas którego prezentowane są najnowsze trendy artystyczne z pogranicza muzyki współczesnej, field recordingu, performance’u, sztuk wizualnych i architektury. Multimedialne koncerty w hali fabrycznej, wystawa dźwiękowa, instalacje w przestrzeni miejskiej. Pasjonaci dźwięku będą mogli zapoznać się z techniczną stroną jego tworzenia podczas spotkań i paneli dyskusyjnych, prowadzonych przez doświadczonych i uznanych twórców. W imprezie weźmie udział kilkudziesięciu muzyków, artystów dźwiękowych, kompozytorów, artystów multimedialnych i wizualnych z Polski, Austrii, Belgii, USA."

Krzysiek Wachowiak zabiera nas do klubu NRD, Marta Kokorzycka i Magdalena Jawor do centrum społeczno-kulturalnego KULTURHAUZ, Jan Świerkowski przypomina, co to jest Instytut B61. Na deser Miłość, czyli Piotr Lisowski i Natalia Wiśniewska zapraszają na pierwsze urodziny galerii.

W telefonicznym skrócie mkniemy przez Słupsk, Bydgoszcz i Poznań.

do usłyszenia!

szydłowska&obszańska&nogaś

Polecane