"Świat bez Boga" na wrocławskim Dialogu

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Świat bez Boga" na wrocławskim Dialogu
Foto: mat. prom.

Międzynarodowy Festiwal Teatralny Dialog Wrocław - jeden z największych naszych festiwali teatralnych - odbywa się co dwa lata. Jego twórczynią i dyrektor jest Krystyna Meissner.

Posłuchaj

Międzynarodowy Festiwal Teatralny Dialog Wrocław (Trójka Pod Księżycem)
+
Dodaj do playlisty
+

Tegoroczny Dialog rozpoczyna się 17 października. W tym wydaniu TPK spotkaliśmy się z rzecznikiem prasowym Dialogu - Tomaszem Kireńczukiem. Zaprosiliśmy także byłego rzecznika - Piotra Gruszczyńskiego, który wystąpił również w roli gościa Festiwalu. Jest on bowiem dramaturgiem Nowego Teatru Krzysztofa Warlikowskiego. Na Dialog NT przywiezie najnowszą swoją premierę - "Francuzów" wg "W poszukiwaniu straconego czasu" Marcela Prousta.


Przedstawiliśmy program i ideę Dialogu 2015. Nasze rozmowy podczas trwania festiwalowego tygodnia będą odbywały się pod hasłem "Świat bez Boga". I my spróbowaliśmy zmierzyć się z tematem wizji/rzeczywistości świata, którym rządzi pieniądz, świata zagubionego w lękach, nękanego chorobami i wojnami. Czy byłby takim, gdybyśmy byli bliżej Boga? Boga chrześcijan, Żydów, muzułmanów?

W jakim sensie teatr współczesny odnosi się do Boga? Czy – istotnie – zaproszone na Dialog Wrocław teatry podejmują ten temat?

Połączyliśmy się z Krystyną Meissner, trudno wyobrazić sobie bowiem Dialog bez dialogu z panią dyrektor. Spodziewamy się zaproszeń na Festiwal, któremu Trójka patronuje.

***

Tytuł audycji: Trójka pod Księżycem
Prowadzi: Barbara Marcinik
Data emisji: 25.09.2015
Godzina emisji: 00.05

mp

Polecane