Imigrancki szlak do Niemiec przez Ukrainę i Polskę?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Imigrancki szlak do Niemiec przez Ukrainę i Polskę?
Joanna MuchaFoto: Trójka

Wśród syryjskich uchodźców na greckiej wyspie Kos pojawiła się mapka z nowym szlakiem podróży do Niemiec - przez Bułgarię, Rumunię, Ukrainę i Polskę. - Niestety, są takie informacje - mówi w radiowej Trójce Joanna Mucha (posłanka PO).

Posłuchaj

Kryzys imigracyjny. Czy polityka polskiego rządu jest właściwa? (Trójka/Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

Zdaniem Muchy, stawia to polską politykę "w dobrym świetle, bo jeśli zdarzyłoby się, że fala uchodźców próbowałaby przechodzić przez Polskę, to my będziemy potrzebować solidarności europejskiej i wsparcia". - Dlatego dobrze, że taką solidarność wykazaliśmy w ostatnich tygodniach – dodała posłanka.

Polska zgodziła się przyjąć ponad 5 tys. uchodźców, głosując na szczycie szefów MSW krajów unijnych inaczej niż pozostałe kraje Grupy Wyszehradzkiej. Mucha przyznaje, że nie można powiedzieć, by złamanie jedności grupy było bez znaczenia, ale Polska musi przede wszystkim dbać o własny interes i interes europejski.

Posłanka przypomina, że nasz nasze ustalenia z krajami GV były inne niż mówią krytycy rządu. Jakie? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

W programie rozmawiano także o nieobecności szefowej MSW u prezydenta, propozycji Andrzeja Dudy w sprawie wieku emerytalnego i dzisiejszym posiedzeniu Sejmu.

Imigranci w Europie - serwis specjalny

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: 
Beata Michniewicz

Gość: Joanna Mucha (posłanka PO)
Data emisji: 24.09.2015 
Godzina emisji: 8.13

iz/mk

Polecane