Trójka na EXPO w Mediolanie. Smaki, zapachy, radość

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Trójka na EXPO w Mediolanie. Smaki, zapachy, radość
Polski pawilon podczas inauguracji obchodów Dnia Polskiego w ramach Wystawy Światowej EXPO 2015 w MediolanieFoto: PAP/Paweł Supernak

Od maja Mediolan mieści cały świat. Trwa tam wystawa EXPO tym razem pod hasłem: Wyżywienie planety, energia do życia. Wysłannicy Trójki sprawdzili, jakie atrakcje kryje tegoroczna ekspozycja.

Posłuchaj

Wysłannicy Trójki o atrakcjach polskiego namiotu na EXPO 2015 (Zapraszamy do Trójki - ranek)
+
Dodaj do playlisty
+

Najnowsze dane Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, która odpowiada za organizację polskiej wystawy, mówią, że Pawilon Polski od 1 maja do niedzieli odwiedziło już milion osób. Polski pawilon jest czwartym co do wielkości pawilonem na EXPO 2015. Jego elewacja nawiązuje do skrzynek na jabłka, których Polska jest największym eksporterem w świecie. Znalazł się w nim też sad jabłoni oraz romantyczny ogród, restauracja, sklep z polskimi produktami, sala kinowa, prezentacja polskiej produkcji spożywczej oraz różne wystawy czasowe.

Gościom pawilonu rozdano już kilka ton jabłek. - W pierwszych dniach rozdawaliśmy odwiedzającym 700 kg tych owoców dziennie. Przy tym promujemy jabłka, a hostessy dokładnie wiedzą, jakie to gatunki - opowiadała Karolina Dresler, Zastępcy Komisarza Generalnego Sekcji Polskiej EXPO 2015.

Zwiedzający polską wystawę mogą też spróbować innych smakołyków znad Wisły. W czasie Dnia Polski warszawski garnizon wojskowy podawał m.in. grochówkę i pierogi. - W pawilonie polskim otwarta została też bardzo interesująca wystawa "Stół polski", prezentująca najlepsze polskie wzornictwo - opowiadała Katarzyna Borowiecka.

Z kim graniczymy na EXPO i jak dokładnie wygląda "Jabłkowy raj", jak nazwana jest tam Polska? Jak pachnie polski pawilon i czym zaskakuje odwiedzających? Zapraszamy do wysłuchania relacji Katarzyny Borowieckiej i Pawła Sołtysa, którzy odwiedzili też m.in. polską salę koncertową i sprawdzili, jak działają "usta prawdy".

Kolejne relacje naszych wysłanników usłyszeć można w popołudniowej audycji "Zapraszamy do Trójki" (godz. 16-19).

***
Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki - ranek, Do południa
Prowadzi: Marcin Łukawski
Relacjonują: Katarzyna Borowiecka Paweł Sołtys
Data emisji: 14.09.2015
Godzina emisji:
6.40, 7.20

PAP/ei/fbi

Polecane