Muzyczne atrakcje na Festiwalu Marii Czubaszek

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Muzyczne atrakcje na Festiwalu Marii Czubaszek
Stanisław Sojka w Trójkowym studiu w Polanicy ZdrojuFoto: Tomek Gola/©www.BWITH.US

"Myśliwiecka 3/5/7" gościła na Festiwalu Marii Czubaszek w Polanicy-Zdroju "Cały Kazio". Do Trójkowego studia Piotr Stelmach zaprosił mnóstwo artystów.

Posłuchaj

Stanisław Sojka gościem Piotra Stelmacha (Myśliwiecka 3/5/7/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

- Zaczynając pisać piosenki widziałem jedno: muszą to być teksty, których się nie będę wstydził za 10 albo 20 lat. Bardzo dawno temu na łopatki położył mnie Bob Dylan, drugi był Stevie Wonder - zdradził Stanisław Sojka. Opowiedział, że piosenka "Cud niepamięci" powołała w niektórych ludziach chęć powrotu do życia. - Budziło to we mnie takie uczucie, że nie jestem niepożyteczny. Tak mała rzecz, jak piosenka ma w sobie jakąś pożyteczność - dodał artysta.

W studiu gościła też Mela Koteluk, która uświetniła swoją obecnością radiową premierę piosenki "Katarakta" Daniela Blooma. - Korzystam z tego, że jestem w tak pięknym mieście i mamy tak piękną pogodę. Właśnie wybieram się do pijalni wody, żeby podnieść poziom elektrolitów przed wieczornym koncertem - żartowała artystka.

Święto Marii Czubaszek w Polanicy-Zdroju>>>

Michał Urbaniak zapowiadał z kolei zbliżające się właśnie Urbanator Days. Atrakcją ma być m.in. parada noworleańska na ulicy Piotrkowskiej w Łodzi oraz big band Urbanatora.

- Miałam zbyt długą przerwę i teraz przyzwoitość mi nakazuje, żeby wziąć się do roboty. Rozpoczęliśmy właśnie podejście do kolejnego studyjnego albumu - zdradziła Piotrowi Stelmachowi Kasia Kowalska.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonych dźwięków!

***

Tytuł audycji: Myśliwiecka 3/5/7
Prowadził: Piotr Stelmach
Goście:  Stanisław Sojka (muzyk), Mela Koteluk (artystka), Bartosz Morawski (wrocławski klub scrablistów), Hirek Wrona (dziennikarz), Michał Urbaniak (artysta), Kasia Kowalska (wokalistka), Marcin Zabrocki (muzyk)
Data emisji: 12.09.2015
Godzina emisji: 16.10

mp/kd

Polecane