Wszystkie wojny Lary opisane przez Wojciecha Jagielskiego

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Wszystkie wojny Lary opisane przez Wojciecha Jagielskiego
Rozmowa Michała Nogasia z Wojciechem Jagielskim podczas audycji "Święta z Reporterami" w grudniu 2014 rokuFoto: Wojciech Kusiński/PR

- Lara posłużyła mi nie tylko jako bohaterka, której coś się w życiu przydarzyło, ale również jako przewodniczka po syryjskiej wojnie - mówi Wojciech Jagielski, autor książki "Wszystkie wojny Lary".

Posłuchaj

Rozmowa na temat najnowszej książki Wojciecha Jagielskiego (Klub Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

Wyd. Znak Wyd. Znak

"Wszystkie wojny Lary", najnowsza książka Wojciecha Jagielskiego, opowiada o pięknej i poruszającej historii miłości matki. To także opowieść o wojnie, fanatyzmie religijnym i pełnym niepokoju świecie. - Larę, gruzińską Czeczenkę, spotkałem przypadkiem, gdy rok temu pojechałem do Gruzji jako dziennikarz z Polskiej Agencji Prasowej, by zbierać tam materiały do książki - opowiada gość audcyji.

Wojciech Jagielski nie sądził, że spotkanie z Larą zaowocuje materiałem na książkę. - Szybko zrozumiałem, że usłyszna historia kompletnie nie będzie pasowała do tego, co zamierzałem przywieźć z Gruzji. To, co powiedziała mi Lara, wydawało mi się niewystarczające na książkę, więc poprosiłem, by wszystko opowiedziała od początku, jeszcze raz i ze szczegółami - wspomina reporter.

Gość Michała Nogasia mówi o tym, jak w pisaniu książki pomogły mu jego dotychczasowe wyprawy na Kaukaz, oraz o tym, co osoby z opowieści Lary mają wspólnego z bohaterami Gabriela Garcii Marqueza.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki  
Prowadzi: Michał Nogaś    
Gość: Wojciech Jagielski (reporter, dziennikarz, pisarz)
Data emisji: 10.09.2015
Godzina emisji: 21.07

sm/iwo

 

Polecane