• Twitter
  • Wykop
  • Mail
Gracz reprezentacji Polski Arkadiusz Milik (z lewej) i Niemiec Bastian Schweinsteiger Foto: PAP/Bartłomiej Zborowski

Piłkarska reprezentacja Niemiec wygrała z Polską 3:1 (2:1) w meczu eliminacji mistrzostw Europy 2016, rozegranym we Frankfurcie nad Menem.

Adam Malecki komentuje mecz Niemcy - Polska (Trójka) część 1.
+
Dodaj do playlisty
+

Dwie bramki dla Niemców zdobył Mario Götze (19’ i 82’); pierwszego gola dla gospodarzy strzelił Thomas Müller (12’). W 37. minucie honorową bramkę dla Polski zdobył Robert Lewandowski. Spotkanie na antenie Trójki relacjonował Adam Malecki.

W Niemczech gospodarze prowadzili w 19. minucie już 2:0 po bramkach Müllera oraz Götzego i zanosiło się na pogrom. Jednak kilka minut przed przerwą ładną akcję lewą stroną boiska przeprowadził Kamil Grosicki, który precyzyjnie dośrodkował na głowę Roberta Lewandowskiego, a napastnik Bayernu Monachium zdobył 27. bramkę w koszulce reprezentacyjnej. 27-letni kapitan biało-czerwonych dogonił Gerarda Cieślika na szóstym miejscu klasyfikacji strzelców reprezentacji.

Ostatnie słowo należało jednak do mistrzów świata - w 82. minucie drugi raz na listę strzelców wpisał się Götze, ustalając wynik na 3:1.

Niemcy są nowym liderem grupy D z dorobkiem 16 punktów; o 2 punkty mniej mają Polacy. W najbliższy poniedziałek kolejne mecze, m.in. Polska zagra w Warszawie z Gibraltarem.