Piotr Banach na koncercie w Trójce [WIDEO]

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Piotr Banach na koncercie w Trójce [WIDEO]
Trójkowy koncert związany był z jubileuszem pracy Piotra Banacha Foto: Wojciech Kusiński/PR

To muzyk, który założył zespoły Hey i Indios Bravos. Piotr Banach obchodzi 35-lecie muzycznej aktywności. Artysta wystąpił w Trójce!

Koncert Piotra Banacha odbył się w sobotę (26.09) w studiu im. Agnieszki Osieckiej.

Pierwszą gitarę dostał on pod choinkę już pod koniec lat 70., jednak zawodowym gitarzystą został dopiero w wieku 24 lat. Wcześniej był puzonistą (w orkiestrze szkolnej) oraz perkusistą (m.in. w Kryterium, Grass, Kumander i słynnych Kolaborantach).

- Gwiazdą rocka chciałem być od 15. roku życia. Ale nie chodziło mi wcale o splendor, lecz o pozycję kapłana, który ma moc przemawiania do ludzi i zmieniania świata. Tak to sobie wtedy wyobrażałem... - mówił w Trójce Piotr Banach.

Jak wspomina okres swoich największych sukcesów z grupą Hey? - Nie radziłem sobie z pozycją lidera bez autorytetu. Trzon zespołu stanowiliśmy ja i Kaśka; reszta składu powstawała trochę "z łapanki" -opowiadał. W 1999 roku doszło do rozstania jednego z najważniejszych polskich zespołów rockowych z jego założycielem i twórcą największych przebojów.

Piotr Banach założył Indios Bravos w momencie, gdy wraz z zespołem Hey odnosił wielkie sukcesy, był na świeczniku. Miała to być odskocznia. - Sama nazwa Indios Bravos sugeruje właśnie, że to ci indianie, którzy nie dali się zamknąć w rezerwatach, walczyli o własną tożsamość kulturowa, o to, by żyć jak ich ojcowie i nie chcieli by ktoś im mówił, jak mają funkcjonować - tłumaczył muzyk.

W tym roku artysta obchodzi 35-lecie działalności scenicznej.

Naszych wcześniejszych koncertów słuchać można na moje.polskieradio.pl >>> a także na stronie Koncert w Trójce>>>

Polskie Radio jest partnerem systemu PIANO, dzięki któremu mogą Państwo słuchać audycji i koncertów w o wiele lepszej jakości dźwięku.

(polskieradio.pl/mp)

Polecane