Jan A.P. Kaczmarek - twórca festiwalu, na którym serwuje się śniadania do łóżka

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Jan A.P. Kaczmarek - twórca festiwalu, na którym serwuje się śniadania do łóżka
Transatlantyk Festival trwa do 7 do 14 sierpnia (na zdjęciu: twórca oraz dyrektor festiwalu Jan A.P. Kaczmarek przed galą otwarcia festiwalu)Foto: PAP/Jakub Kaczmarczyk

- Jesteśmy festiwalem idei i tym przyciągamy ludzi - mówił w Trójce Jan A.P. Kaczmarek, twórca Translantyk Festivalu.

Posłuchaj

Jan A.P. Kaczmarek opowiada o Transatlantyk Festivalu (Trójkowo, filmowo)
+
Dodaj do playlisty
+

W Poznaniu trwa piąta edycja wydarzenia łączącego świat filmu i muzyki. - To jest zawsze cud, kiedy udaje się zorganizować festiwal oparty na ambitnych zasadach. Transatlantyk to nie tylko festiwal filmowy i muzyczny, lecz także festiwal idei społecznych, politycznych i kulturowych, który przyciąga ludzi powagą treści. Jednocześnie treści te są na tyle interesujące, że odwiedzają nas dzikie tłumy - mówił gość audycji.

Jan A.P. Kaczmarek: W Stanach stałem się marzycielem (WIDEO)>>>

Zdobywca Oscara opowiadał w Trójce o stawaniu na głowie podczas budowania festiwalu, głodzie poważnej rozmowy i cieszącym się ogromną popularnością kinie łóżkowym.

W audycji "Trójkowo, filmowo" Ryszard Jaźwiński mówił także o dokumentalnym filmie o Amy Winehouse i szwedzkiej produkcji zatytułowanej "Gołąb przysiadł na gałęzi i rozmyśla o istnieniu".

***

Tytuł audycji: Trójkowo filmowo
Prowadzi: Ryszard Jaźwiński
Goście: Jan A.P. Kaczmarek (kompozytor, zdobywca Oscara, twórca i dyrektor Transatlantyk Festivalu), Katarzyna Orysiak (przedstawicielka firmy dystrybucyjnej Gutek Film), Grzegorz Pieńkowski (organizator Letniej Akademii Filmowej w Zwierzyńcu), Małgorzata Borychowska (przedstawicielka firmy dystrybucyjnej Aurora Films)
Godzina emisji: 14.05

iwo/kd

Polecane