Tajemnicza Helen na intrygującym obrazie

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Tajemnicza Helen na intrygującym obrazie
Praca na planie "Trójki w obrazach wielkich mistrzów". W postacie Trójkowego przedstawienia obrazu Jana van Eycka wcieli się Marek Niedźwiecki i Halina WachowiczFoto: Andrzej Bołdaniuk/PR

Na kolejnej karcie naszego kalendarza, z grudnia 2015, przedstawiliśmy Trójkową interpretację obrazu "Portret małżonków Arnolfinich" Jana van Eycka.

Posłuchaj

Bogusław Deptuła i Katarzyna Swinarska opowiadają o obrazie "Portret małżonków Arnolfinich" (Obrazy wielkich mistrzów w Trójce)
+
Dodaj do playlisty
+

- To jeden z najczęściej interpretowanych i właściwie najtrudniejszych obrazów w dziejach historii sztuki. Obraz, który od XIX wieku intryguje i przyciąga badaczy - mówi historyk Bogusław Deptuła. - On jest fascynujący i wielowątkowy - dodaje.

Jak zauważa malarka Katarzyna Swinarska, obraz Jana van Eycka doczekał się na przestrzeni lat niezliczonej ilości interpretacji. Nad historią jego powstania i przedstawionych na nim postaci unosi się widmo tajemnicy, co daje badaczom pole do podejmowania poszukiwań i snucia rozważań. - W wersji kalendarza Trójki też jest kilka zagadek - zauważa Katarzyna Swinarska. Słuchacze Trójki nie będą zapewne zdziwieni, jeśli zdradzimy, że dotyczą one Helen…

Kup kalendarz "Trójka w obrazach wielkich mistrzów">>>

***

Tytuł audycji: Obrazy wielkich mistrzów w Trójce
Prowadzi: Barbara Marcinik
Goście: Bogusław Deptuła (historyk i krytyk sztuki) i Katarzyna Swinarska (malarka)
Data emisji: 7.08.2015
Godzina emisji: 11.15

iwo

Polecane