Bronisław Komorowski: raczej patron, a nie szef

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Bronisław Komorowski: raczej patron, a nie szef
Prezydent Bronisław Komorowski podczas pożegnania z mieszkańcami stolicy na placu Konstytucji w WarszawieFoto: PAP/Jacek Turczyk

To ostatnie godziny prezydentury Bronisława Komorowskiego. Jakie są blaski i cienie jego urzędowania? Jaki był prywatnie? Pytaliśmy m.in. obserwatorów życia politycznego i jego współpracowników.

Posłuchaj

Podsumowanie prezydentury Bronisława Komorowskiego (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
+
Dodaj do playlisty
+

Prezydent podpisał 840 ustaw, zawetował cztery, a 9 skierował do Trybunału Konstytucyjnego. Tuż przed odejściem z urzędu prezydent pożegnał się z wojskiem. Obronność była jednym z ważniejszych tematów jego prezydentury. Ale po Bronisławie Komorowskim ustaw i zmian zostanie więcej.

M.in. ustawa o godle, która wprowadziła obowiązek umieszczania godła na strojach polskich reprezentacji. - To była prezydentura spokoju - skomentował Łukasz Pawłowski z "Kultury Liberalnej".

Spojrzeliśmy na prezydenta także przez pryzmat jego współpracowników. Henryk Wujec - minister w jego kancelarii - wspomina, że zwracał się do Bronisława Komorowskiego w sprawach trudnych. - Dość często był przeciw temu, co proponowałem. On nie grał roli szefa, bardziej patrona - mówi.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki - popołudnie

Prowadzi: Robert Kantereit

Materiały przygotowali: Łukasz Karusta i Anna Rokicińska

Data emisji: 5.08.2015

Godzina emisji: 16.14 i 16.37

mp/tj

Polecane