Anna Semkowicz - dziennikarka, która słyszała życie

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Anna Semkowicz - dziennikarka, która słyszała życie
Anna Semkowicz była związana z Trójką ponad 30 lat (1970-2001). Zmarła 13 kwietnia 2010 roku w Londynie (zdjęcie ilustracyjne)Foto: Glow Images/East News

Bohaterką kolejnego reportażu z cyklu "Ludzie Trójki" jest Anna Semkowicz - dziennikarka i autorka wielu niezapomnianych audycji, takich jak "Urodzeni na początku wieku", "W iluzjonie Trójki" i "Co z tą inteligencją?".

Posłuchaj

Reportaż o Annie Semkowicz (Reportaż/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

W reportażu Eweliny Karpacz-Oboładze dziennikarkę wspominają jej współpracownicy i przyjaciele, m.in. Wiktor Legowicz, Paweł Sztompke i Monika Makowska. Możemy też usłyszeć fragmenty nagrań archiwalnych ze wspomnieniami Anny Semkowicz.

- Prowadzenie audycji na antenie to dla mnie absolutny żywioł. Nie mogę się doczekać, kiedy pójdę do studia. Rozmowy z ludźmi to jest coś, co kocham. Jest tak może dlatego, że ja nie widzę życia - ja słyszę życie - mówiła dziennikarka.

Reportaż "Ja słyszę życie" to nie tylko historia związanej z Trójką reportażystki i autorki audycji, to także ważny fragment historii Programu Trzeciego.

Reportaż poświęcony Annie Semkowicz został zrealizowany z okazji obchodów 90-lecia Polskiego Radia w cyklu "Ludzie Trójki", w ramach którego do tej pory nadaliśmy reportaże poświęcone Mateuszowi Święcickiemu, Jackowi Ejsmondowi, Andrzejowi Zakrzewskiemu i Grażynie Dobroń.

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce 
Tytuł reportażu: "Ja słyszę życie" 
Autor reportażu: Ewelina Karpacz-Oboładze
Data emisji: 29.07.2015
Godzina emisji18.15

iwo/mk

Polecane