Niemiecka prasa: kraje Europy Wschodniej nie mają doświadczenia…

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Niemiecka prasa: kraje Europy Wschodniej nie mają doświadczenia…
Jak będzie wyglądała polityka państw Europy Wschodniej względem uchodźców? (na zdjęciu: osoby protestujące w stolicy Czech przeciwko przyjmowaniu uchodźców z Bliskiego Wschodu)Foto: PAP/CTK/Michal Kamaryt

Niemiecka prasa krytykuje sprzeciw krajów Europy Wschodniej w sprawie przyjmowania uchodźców przybywających na tereny Wspólnoty z Bliskiego Wschodu i Afryki.

Posłuchaj

Niemiecka prasa o polityce względem uchodźców (Europejski przegląd prasy/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

- Komentator "Frankfurter Allgemeine Zeitung" zauważa, że kraje wschodnioeuropejskie nie mają doświadczenia masowej imigracji, a tylko emigracji własnych obywateli na Zachód. W krajach tych nie toczyła się nigdy debata na temat integracji przyjezdnych. Jeśli rozmawiano, to tylko o skutkach wyjazdów z kraju młodych ludzi - relacjonuje korespondent Polskiego Radia w Berlinie Wojciech Szymański.

W tekstach publikowanych w prasie niemieckiej można znaleźć odwołania do solidarności i argumenty przemawiające za tym, by Europa Wschodnia przyjęła uchodźców. Niemieccy komentatorzy piszą także o Grecji i prowadzonej przez nią "polityce przekładania pieniędzy".

***

Tytuł audycji: Euranet: Europejski przegląd prasy
Autor: Wojciech Szymański
Data emisji: 21.07.2015
Godzina emisji:
7:50

iwo/mp

Polecane