David Gilmour "Rattle That Lock"

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
David Gilmour "Rattle That Lock"
Wokalista i gitarzysta legendarnej grupy Pink Floyd David Gilmour podczas koncertu w Gdańsku, 26 czerwca 2006 roku. Koncert uświetnił 26. rocznicę wydarzeń Sierpnia '80. Gilmour wraz z zespołem przedstawił utwory ze swojego solowego albumu, jak i kompozycje z repertuaru Pink FloydFoto: PAP/Barbara Ostrowska

"Rattle That Lock" to czwarte studyjne dzieło Davida Gilmoura, pierwsze od czasu wydanego w 2006 roku krążka "On An Island". Płyta ukaże się 18 września.

Teksty na płytę współtworzyła wieloletnia partnerka artysty, także artystyczna - Polly Samson, a krążek wyprodukowali David Gilmour i Phil Manzanera (Roxy Music). Projekt graficzny okładki stworzył Dave Stansbie z The Creative Corporation we współpracy z Aubrey Powell z grupy artystycznej Hipgnosis.

Utwór zaczyna się od sygnału dźwiękowego stworzonego przez Michaëla Boumendila, jaki na stacji kolejowej w Aix-en-Provence we Francji David Gilmour nagrał na swojego iPhone’a. Od strony tekstowej inspiracją była tu Księga II poematu "Raj Utracony" Johna Miltona z 1667 roku, której opis znalazł się również w najnowszej książce Samson pt. "The Kindness". W utworze usłyszeć można The Liberty Choir, a także wokalistki Mikę Paris i Louise Marshall.

W marcu i kwietniu 2016 roku David Gilmour wyruszy na pierwszą po prawie dekadzie trasę koncertową po Ameryce Północnej, a jesienią zagra także w Europie.

(mat.promocyjne)

Polecane