Jonny Greenwood: awangarda pod chmurką

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Jonny Greenwood: awangarda pod chmurką
Jonny Greenwood podczas występu na Open'er Festival 2013Foto: PAP/Adam Warżawa

- Polska kojarzy mi się z podejmowaniem artystycznych wyzwań, doprowadzeniem do pięknego finału karkołomnych pomysłów - mówi Jonny Greenwood w rozmowie z Agnieszką Szydłowską.

Posłuchaj

Jonny Greenwood: awangarda pod chmurką (Program alternatywny/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Jonny Greenwood to już stały gość gdyńskiego Open'era. Trzy lata temu można było usłyszeć jego utwory w wykonaniu orkiestry AUKSO pod dyrekcją Krzysztofa Pendereckiego, rok później już osobiście zaprezentował "Electric Counterpoint" Steve'a Reicha. Teraz przyjechał z muzykami London Contemporary Orchestra, by wykonać program, na który złożyły się fragmenty autorskich kompozycji powstałych na potrzeby filmów "Aż poleje się krew", "Mistrz" i "Norwegian Wood" oraz prace klasyków muzyki współczesnej: Philipa Glassa, Michaela Gordona oraz Xenakisa.

W rozmowie z Agnieszką Szydłowską artysta mówi o ograniczeniach związanych z pisaniem muzyki filmowej i współpracy z Paulem Thomasem Andersonem. Odpowiada też na pytanie, czy chciałby zostać dyrygentem i czy jego praca nie doprowadzi przypadkiem do nagrania płyty "Radiohead: symfonicznie".

***

Tytuł audycji: Program alternatywny
Prowadzi: Agnieszka Szydłowska
Data emisji: 9.07.2015
Godzina emisji19.05

mk/iwo

Polecane