Seven Festival Węgorzewo 2015 odwołany

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Seven Festival Węgorzewo 2015 odwołany
Festiwal miał się rozpocząć 10 lipca Foto: mat. prom.

Seven Festival 2015 nie odbędzie się. Obecny skład organizatorów wyczerpał swoje możliwości. Po przeprowadzeniu ostatnich 12 edycji nieprzerwanie od 2002 roku, okazało się, że nie jesteśmy w stanie zrobić tej 13 edycji. - poinformowali organizatorzy na swojej stronie internetowej.

Oto fragment treści oświadczenia ze strony http://www.sevenfestival.com:

Jest nam tym bardziej przykro, że po ubiegłorocznej katastrofie wydawało się, że będzie tylko prościej, że obrona naszej węgorzewskiej imprezy przed upadkiem stanie się celem samym w sobie dla wszystkich sympatyków Sevena, Węgorzewa, Mazur. Niestety. Odezwało się polskie „piekiełko”. Jeden ze współorganizatorów sprzed kilku lat okazał się bardzo skuteczny. Blokowanie dotacji ministerialnych, samorządowych, sponsorskich, szkalowanie i czarny PR zrobiło swoje (straty wynikłe z tej gorliwości wyniosły ciągu dwóch lat ponad 400 000 zł).

Oczywiście, to nie tylko działania naszych „przyjaciół” zniszczyły festiwal. Może też nasze zbyt ambitne plany i pomysły….. Może zapraszanie gwiazd w stylu Soulfly, Biohazard, Sepultura, Epica, itd. powinno być zabronione i zarezerwowane dla wielkich. Może trzeba było sobie już dawno powiedzieć, że w małym miasteczku bez infrastruktury hotelowej, bez połączeń kolejowych nie da się zrobić ogólnopolskiego festiwalu z aspiracjami. Może. Tylko nikt tego nie powiedział otwartym tekstem. Nikt tego nie chciał słyszeć. Bo może dzięki skutecznemu pozyskiwaniu środków unijnych weszliśmy na poziom dziś trudny do utrzymania.

Chcielibyśmy, by oceniono naszą pracę nie przez pryzmat odwołanej edycji, nie przez pryzmat problemów ostatnich 2-3 lat, ale przez pryzmat kilkunastu udanych. Kilkadziesiąt koncertów, setki zespołów, gwiazdy światowego formatu, dziesiątki tysięcy widzów – to jest nasz dorobek, te setki nawiązanych znajomości festiwalowych - to wartości, które nie są do kupienia za żadne pieniądze.
Przegraliśmy jako organizatorzy, przegraliśmy jako miasto, bo impreza ogólnopolska kojarzona od 1991 roku z Węgorzewem przestaje istnieć. Przegrały zespoły, które do końca wierzyły, że zdamy egzamin, przegrała młodzież, której sprawiliśmy ogromny zawód. Sprawiliśmy zawód wielu osobom, które od lat wspierały festiwal, które do końca, do wczoraj szukały jeszcze pomysłu na uratowanie festiwalu. To im przede wszystkim należy się podziękowanie.

Mamy nadzieję, że Węgorzewo wróci jeszcze na mapę letnich festiwali, niekoniecznie rockowych. Życzymy powodzenia tym, którzy spróbują podjąć próbę reaktywacji.

Polecane