Księżniczka nie zawsze ma prawo do prywatności

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Księżniczka nie zawsze ma prawo do prywatności
Księżniczka Karolina zarzucała prasie publikowanie jej prywatnych zdjęć z dziećmi.Foto: PAP/News Pictures/Arnold Jerocki

- Mamy dwa prawa człowieka, które kolidują ze sobą: prawo do prywatności i prawo do wolności wypowiedzi - mówił o publikacjach nt. księżniczki Karoliny dr Marek Wasiński z Uniwersytetu Łódzkiego.

Posłuchaj

Kiedy księżniczka nie ma prawa do prywatności? (Trzecie oblicze dyplomacji/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Monakijska księżniczka Karolina, która jest znana z procesów wytyczanych paparazzi, nie życzyła sobie, by w gazetach ukazywały się bez pozwolenia m.in. jej zdjęcia. Na opublikowanych fotografiach można było zobaczyć ją, jak jeździ konno, siedzi w kawiarni czy gra z mężem w tenisa. Szczególną dezaprobatę kobiety budził fakt, że na niektórych fotografiach widoczne są jej dzieci.

- Pozornie mogłoby się wydawać, że księżniczka Karolina ma absolutną rację. Każdy ma prawo do prywatności, czyli tego, by inni zostawili go w spokoju i nie interesowali się jego życiem osobistym, ale każdy kij ma dwa końce... - zaczyna swój wywód dr Marek Wasiński z Katedry Prawa Międzynarodowego i Stosunków Międzynarodowych Wydziału Prawa Uniwersytetu Łódzkiego.

W audycji poznajemy pełną odpowiedź na pytanie, co prawa człowieka mówią o prawie osób publicznych i celebrytów do prywatności.

***

Tytuł audycji: Trzecie oblicze dyplomacji

Autor: Łukasz Walewski

Gość: dr Marek Wasiński (Katedra Prawa Międzynarodowego i Stosunków Międzynarodowych, Wydział Prawa Uniwersytetu Łódzkiego)

Data emisji: 6.07.2015

Godzina emisji: 7.40

fbi/ei

Polecane